Magazin
20 Oca 2022 18:28 Son Güncelleme: 20 Oca 2022 18:31

Akrep Nalan’dan Sezen Aksu’ya referandum hatırlatmalı tepki: Bugün seni lekelilerin koruyacağını...

Oyuncu Nalan Açın, şarkı sözleri sebebiyle hedef alınan Sezen Aksu’ya 2010 referandumundaki tavrını hatırlatarak tepki gösterdi. Alçın, “O günlerde evet diyordun, bugün seni lekelilerin koruyacağını nereden bilecektin” dedi.

2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile birlikte çıkardığı 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısı nedeniyle hedef gösterilen ünlü sanatçı Sezen Aksu'ya 'Akrep Nalan' lakabıyla tadınan oyuncu Nalan Açın'dan tepki geldi.

Aksu'nun yazdığı şarkıda "Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e..." sözleri yandaş medya ve iktidara yakın isimler tarafından dine hakaret olarak yorumlanmıştı. Hedef alınan Aksu hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

Sanatçı Nalan Açın, şarkı sözleri sebebiyle hedef alınan Sezen Aksu’ya 2010 yılındaki referandumda söylediği sözleri hatırlatarak tepki gösterdi.

Açın Facebook hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı: ''Ah Sezen Aksu. 2010 referandumunda yüksek sesle ‘Evet’ diyeceğini ifade ederken, bizim gibi ‘Hayır’ diyenlere, ‘İki cihanda da lekelisiniz’ derken bugün seni o lekelilerin koruyacağını nereden bilecektin".