Gündem
23 Tem 2019 09:44 Son Güncelleme: 23 Tem 2019 13:30

AKP'li vekil Akit'e böyle tepki gösterdi: "Bu Nazilerin dili"

AKP Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezi (YSKM) Başkanı, AKP MKYK üyesi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından Akit'te yer alan bir yazıya çok sert tepki gösterdi.

Akit gazetesinde önceki gün, "Beykoz Göksu Evleri’ndeki köpekler" başlıklı bir yazı kaleme alındı. Yazı, Akit okuru olduğu belirtilen İclal Yalçınlar tarafından yazıldı.

AKP Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezi (YSKM) Başkanı, AKP MKYK üyesi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ise, sosyal medya hesabından söz konusu yazıya çok sert tepki gösterdi.

"BU NAZİLERİN DİLİ"

Mustafa Yeneroğlu, kişisel Twitter hesabından, Akit'te yer alan yazının ırkçılığı körüklediğini ifade ederek, "Bu Nazilerin dili" dedi.

Yeneroğlu, "Avrupa'da Müslümanların devamlı maruz kaldığı bu dile ülkemde Yahudi ve Hıristiyanların zaman zaman maruz kalması gerçekten yıkıcı. Müslüman ırkçı olamaz, Müslüman nefret tellallığı yapamaz, Müslüman yalan haber üretemez. Müslüman herşeyden önce ahlaklı ve insaflı olur!" diye belirtti.

Öte yandan, söz konusu yazıda, şu ifadeler yer alıyor:

"Bugün Selanik Yahudileri ve Masonların bir kısmı Göksu Evleri’nde yaşıyor. Köpekleri Müslümanların üstüne saldırtıyorlar. ‘Bir şey yapmaz bir şey yapmaz sen merak etme köpeğin teyzesi veya dayısı’ deyip bir de aşağılıyorlar.

İçlerinden de gayet sevinerek ‘Müslümanı ısır ısır’ diye saldırtıyorlar. Bütün bunları kasten yaptırıyorlar. Sokaklar ve kaldırımlar güya belediyenin ama devlet yok."

İşte AKP'li Mustafa Yeneroğlu'nun o paylaşımı: