Gündem
23 Haz 2024 14:33 Son Güncelleme: 23 Haz 2024 14:36

AKP'li Tuğrul Türkeş'ten "MHP" savunması: Sinan Ateş cinayeti babamın partisi ile özdeşleştirilemez

Sinan Ateş cinayetiyle ilgili açıklama yapan Tuğrul Türkeş, "Milliyetçi Hareket Partisi (Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez" dedi.

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş, Sinan Ateş cinayetine dikkat çekerek eski partisini savundu.

Geçmişte MHP'de Milletvekilliği yapan sonrasında AKP'ye geçen AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, Sinan Ateş cinayetine ilişkin, "(Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez. Keza Cumhur İttifakı ve onun değerli yöneticileri de bu kirli suç organizasyonlarından varestir. Bu kargaşadan muhalefete de ekmek çıkmaz" dedi.

"Türk milliyetçiliği bu meselenin bir tarafı ve/veya paydaşı değildir." diyen Türkeş, " Milliyetçi Hareket Partisi (Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez. Kantara çıkartılmak istenen Türk Milliyetçiliği ve MHP kurumsal kimliği değil; ağır işleyen hukuk sistemimiz ve ona köstek olanlar olmalıdır. Keza Cumhur İttifakı ve onun değerli yöneticileri de bu kirli suç organizasyonlarından varestir. Bu kargaşadan muhalefete de ekmek çıkmaz. Bırakın adi suçlular hak ettikleri şekilde yargılansınlar." ifadelerini kullandı.

Türkeş'in sosyal medya paylaşımının tamamı şöyle: