Gündem
01 Eyl 2022 23:29 Son Güncelleme: 01 Eyl 2022 23:35

AKP'li Metin Külünk'ten yolsuzluk iddialarıyla ilgili dikkat çeken çıkış

AKP MKYK üyesi Metin Külünk, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yolsuzluk iddiaları sonrası Korkmaz Karaca'nın istifa etmesi ve Serkan Taranoğlu'nun görevden alınması sonrası dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yolsuzluk iddialarının yankıları devam ederken; Cumhurbaşkanı Danışmanı Korkmaz Karaca istifa etmişti.

DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

Türkiye Peker’in iddialarını konuşurken AKP MKYK üyesi Metin Külünk'ten itiraf gibi bir açıklama geldi.

Ankara Masası'nın konuğu olan Külünk, “Kimse var bu hareketin içerisinde yanlış yapan arınmasını istiyorum. Sokak, FETÖ gölgesi istemiyorum. Sokak bütün bu tartışmaların dışında bir AKP istiyor. Bu gelişmelerin hepsi sokağın, AKP hareketine olan güveninin güçlenmesi için bir arınmanın kapısı olarak da görmek mümkün. Tartışmalar var. Bu tartışmalar var olduğuna göre, buradan yola çıkarak bu büyük mücadeleye herkes üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmek zorunda. AKP bu arınmayı başarmak zorunda. Sokak tartışıyor, sokağın tartışmasına kulak mı kapatacağız?” ifadelerini kullandı.

SAATLER SONRA GÖREVDEN ALINDI

Külünk söz konusu programa ait görüntülerinin yayımlanmasından saatler sonra rüşvet iddialarında ismi geçen Erdoğan'ın danışmanı Serkan Taranoğlu, Erdoğan tarafından görevden alınmıştı.