Medya Günlüğü
10 Eyl 2020 23:34 Son Güncelleme: 10 Eyl 2020 23:40

Akit'ten AKP'li vekile paçavra cevabı: Saygısız, babanın hatırı var!

Akit gazetesinin yazı işleri müdürü Ali Karahasanoğlu, kendisine “Paçavranın yazarı” diyen AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut’a bugünkü köşe yazısında yanıt verdi.

Google Haberlere Abone ol

AKP İstanbul Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkan Vekili Tuba Durgut sosyal medyada Akit yazarı Ali Karahasanoğlu'na ve gazeteye tepki göstermişti.

AKP'li vekil Durgut, Abdurrahman Dilipak'ın kadınlara yönelik sarf ettiği "fahişe" hakaretine de göndermede bulunarak Akit için "Paçavra" ifadesini kullanmıştı.

Durgut şunları kaydetmişti:

"İnsaniyetten, İslamiyetten, ahlaktan ve vicdandan birazcık nasibi olan herkesin bütün hücreleriyle isyan edeceği, lanetliyeceği bir olayı ne kadar da empatik bir dille nasıl da büyük bir anlayışla ve soğukkanlılıkla kaleme almış bay yazar(!).

Büyük bir camianın namuslu kadınlarına fahişe demekte bir beis görmeyen paçavranın yazarı, esfeli safiline inmiş ahlaksız, sapık tecavüzcüye ise şımarık demekle iktifa ediyor!"

İşte o mesaj:

AKİT YAZARINDAN YANIT

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, AKP’li vekile bugünkü yazısıyla “AK Parti milletvekili Tuba Durgut’un sosyal medyadaki paylaşımını, iki gün önce gördüm.. İlk gün cevap verecek olsam. Belki öfke ile ağır sözler sarfedecektim.. Oysa..  Partisinin hatırı var.. Babasının hatırı var..” yanıt verdi.

Kendilerine sabahtan akşama kadar küfreden, hayatlarında bir defa bile AK Parti’ye destek çıkmamış bu kişilere etmediği bir saygısızlığı..

Karahasanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bir kadın olarak..

Akit’e ve Dilipak’a ve bana yönelten Tuba Hanım..

O saygısızlığı ettikten sonra da..

Birgün, Cumhuriyet, Sözcü, Oda TV, Sputnik... Hepsinde, övgülere mazhar oluyorsa..

Bir düşünmesi lazım..

Benim söyleyeceklerim, “partisinin ve babasının hatırına” şimdilik bu kadar..