Medya
16 Mayıs 2014 09:19 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:11

Akit yazarından skandal Soma yazısı: Yusuf'un "tekme"lerine sağlık!

Akit yazarı Hasan Karakaya Başbakan'ın müşaviri Yusuf Yerkel'in olay olan tekme fotoğrafı için "tekmelerine sağlık" dedi.

Başbakan müşaviri Yusuf Yerkel'in yerde yatan bir vatandaşı tekmelediği fotoğraf gündeme oturmuştu. Bu davranışa tepkiler geldi ama destek çıkanlar da oldu.
Akit Gazetesi yazarı Hasan Karakaya bugün köşesinden o tekmelere destek verenlerdendi. Yerde yatan kişinin bir vatandaş değil provokatör olduğunu iddia eden Karakaya: "Yusuf’un “tekme”lerine sağlık!.." dedi.

İşte Karakaya'nın o yazısından ilgili bölüm:
"İşte o “ölü sevici provokatörler”den birinin fotoğrafı dünkü gazete, televizyon ve internet sitelerindeydi... “Yerde yatıyor”du ve Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel de, güya onu“tekmeliyor”du!..
“Paralel Yapı”nın sözcülerinden Samanyolu Haber, bu fotoğrafı verirken, aynen şu ifadeyi kullanmış:
“Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel, işçi yakınını tekmeledi!”
Yuh!.. Bu kadarına da yuh!..
“Hükümet’e çakacaklar” ya,
Fırsat, bu fırsat!..
Ulan Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar!.. “Yusuf Yerkel’in tekmelediği” kişinin “işçi yakını” olduğunu nereden çıkardınız?.. O adam, “işçi yakını” filan değil, İstanbul’dan Soma’ya “eylem” için gelen “TGB’li bir provokatör”den başkası değil!..
Haaa, “TGB’li bir provokatör” olunca “tekmelenmesi” mi gerekir!..
Bazen gerekir!..
Ziya Paşa öyle der ya;
“Nush ile uslanmayanı
Etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın
Hakkı kötektir!”
Bir “provokatör” ki; “ortalığı karıştırmak” için Soma’ya gittiyse, gitmekle kalmayıp, konvoydaki “resmi araçlar”ın camlarını “tuz-buz” ettiyse, bununla da yetinmeyip; önceYusuf Yerkel’e, daha sonra da Başbakan Erdoğan’a “küfür ve hakaret”lerde bulunduysa, Yusuf Yerkel’in “tepkisiz” kalması üzerine “kravatından tutup darp etmeye” kalktıysa, kusura bakmayın ama, bu “sokak kabadayısı”na haddini bildirmek, her “delikanlı”nın boynuna borçtur!..
Son derece “sakin” ve son derece “beyefendi” bir delikanlı olan Yusuf da, eğer iddia edildiği gibi, bu provokatörü “tekmeledi” ise, gerekeni yapmıştır!..
Tekmelerine sağlık!..
Dedim ya;
“Nush” ve “tekdir” uslanmayan bu tür “provokatör”lere, bazen böyle “kötek” gerekir!..
Tekrar söylüyorum;
Yusuf’un “tekme”lerine sağlık!..
Biliyorum;
“Sabotaj ihtimali gözardı edilmesin” dediğim için bana kızanlar, “Yusuf’un tekmesini savunduğum” için de bana kızacak ama, umurumda değil...
Üstüne basa basa söylüyorum;
“Resmi araçların camları”nı tuz-buz eden, Başbakan’a ve Müşavir’ine “hakaretler ve küfürler” savuran, “kravatından tutup darp etmeye” çalışan bir “provokatör”ün hakkı“kötek”tir!..
“Tekmelerine sağlık Yusuf!”
Çünkü o provokatör; “o tekmeyi yemek” için “her şeyi” yapmış, “kendini yere atarak” da“harika bir prodüksiyon”a imza atmıştır!.