Medya
13 Eki 2017 16:26 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:11

Akit yazarı, 3 bakanı Erdoğan'a 'şikâyet etti': Cumhurbaşkanım zulüm devam ediyor!

Akit yazarı Ahmet Maranki, 3 bakanlığı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a şikayet etti.

Akit gazetesi yazarı Ahmet Maranki’ye “halkı kandırması” nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nca ceza verilmişti. Maranki, 29 Eylül tarihli köşe yazısında ve katıldığı bir televizyon programında “tuz” ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Maranki hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve para ceza kesilmişti.

Ahmet Maranki ise, Sağlık Bakanlığı’nın yasaya uygun hareket ederek kendisine ceza vermesini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a şikayet etti. 

Köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgüler sıralayan Ahmet Maranki, ağzındaki baklayı yazısının sonunda çıkardı. “Halkı kandırma” suçuyla kendisine verilen cezadan söz etmeyen Ahmet Maranki, yazısının son bölümünde Sağlık Bakanı, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ile Ticaret Bakanı'nı Erdoğan'a şöyle şikayet etti:

“Sayın Cumhurbaşkanım ortak bir sesi size aktarıyorum: devletin atanmışları sizinle halkın arasını açmak için milli ve yerli vatan, millet, bayrak, devlet, sevdalılarına, bu ülkeye bir ağaç diken eser bırakanları sırtımda taşırım diyen cumhurbaşkanına rağmen büyük cezalar verilip zulümler yapılıyor! Sağlık Bakanlığı’nın, Tarım Bakanlığı’nın, Ticaret Bakanlığı’nın, uygulamalarına bir bakın! Ve arka planda sizin asla affedemeyeceğiniz çok çirkin şeyler oluyor..

Sayın Cumhurbaşkanım zulüm devam ediyor.

İnadına son günlerde artarak!..

Arz olunur...”