Gündem
27 Eki 2017 09:50 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 23:13

Akit TV'den Şamil Tayyar'a sert yanıt: Kelepçeli günlerine geri dön!

Akit TV ile AKP’li Şamil Tayyar arasında çıkan kavgada Tayyar’a yanıt geldi

Son günlerde Tayyar ile Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen arasında da hakarete varan karşılıklı açıklamalar yapılmıştı.

Şamil Tayyar geçen günlerde Beyaz TV’ye çıkarak, Akit TV’yi hedef almış, Akit medya grubunun FETÖ’den reklam desteği aldığını ileri sürmüştü. Tayyar, “Yani reklam veren FETÖ’cü şirketlerden başlayacağım bir yere kadar gideceğim! Beni de çok zorlamayın” ifadelerini kullanmıştı.

Akit TV’den Şamil Tayyar’a aynı sertlikte yanıt geldi. Tayyar’a “Her dönemin adamı” denilen haberde, Tayyar için “Bavul gazeteciliği yaparak sözde Ergenekon’dan bol bol ekmek yedi” ifadeleri kullanıldı. Kanalın hazırladığı haberde, Tayyar'ın, Helin Avşar'a verdiği kelepçeli röportaja atıfta bulunularak, "Kelepçeli günlerine geri dön" denildi.

İşte o haber:Şamil Tayyar, 2010 yılında Helin Avşar’a röportaj vermiş ve kelepçeli fotoğraflar çektirmişti. Tayyar daha sonra bu fotoğraflarla ilgili “Çektiğim acılar Helin'in şortu kadar ilgi görmedi. Hiç kimse karım rolüne soyunmasın. Utanılacak ne yaptım?” demişti.

İşte o fotoğraflar: