Gündem
08 Kas 2019 16:47 Son Güncelleme: 08 Kas 2019 17:35

Akit 4 kardeşin ölümünden bu kitabı sorumlu tuttu!

Fatih'te dört kardeşin cesedi 'Dikkat siyanür var' notunun asıldığı bir evde bulundu. Türkiye'yi sarsan olayla ilgili her gün yeni bir detay ortaya çıkarken dün, evden yeni görüntüler servis edildi. Akit ise bu görüntülerde yer alan 'Tanrı Yanılgısı' isimli kitabın kardeşlerin ölümüne neden olduğunu iddia etti.

İstanbul Fatih'te 5 katlı binanın birinci katındaki dairede Cüneyt (48), Oya (54), Yaşar (56) ve Kamuran Yetişkin (60) kardeşlerin cansız bedenleri bulunmuştu.

AKİT'TEN TEPKİ ÇEKEN HABER

Kardeşlerin toplu şekilde intihar mı ettiği, yoksa bir kardeşin diğer kardeşlerini öldürüp canına mı kıydığı konusu hala tartışılırken, Akit'ten konuyla ilgili tepki çeken bir haber geldi.

Dün dehşet evinden çekilen yeni görüntülerde yer alan bir kitabı haberine konu eden Akit, Richard Dawkins'in "Tanrı Yanılgısı" isimli kitabının intihara sürüklediğini iddia etti.

Söz konusu haberde, "Türkiye'nin gündeminden düşmeyen dehşet evinde Evrim safsatasının en ateşli savunucularından Richard Dawkins'in "Tanrı Yanılgısı" kitabı bulundu. Ateizm propagandası yapan skandal kitap 2008 yılında Türkiye'de infiale neden olmuştu. Bütün dinlerin alenen inkar edildiği kitaba, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmesi gerekçesiyle dava açılmıştı." ifadelerine yer verildi.

AKİT’E BÜYÜK TEPKİ: "İNSANLIĞINI KAYBEDEN BİR GÜRUH ÇIKARIYOR BU PAÇAVRAYI"

Yeni Akit’in bu haberine çok sayıda kişi tepki gösterdi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Akit'e tepkisini "Siz hastasınız" diye getirirken, eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ise "AKİT'te yer alan bu ifadeler, insanlıktan bir parça bile nasiplenmediklerini gösteriyor. Okurken onların adına utandım; insanlığını kaybeden bir güruh çıkarıyor bu paçavrayı. İşte bu kafa, okul önünde otizmli çocukları yuhalıyor. İşte bu kafa nefret suçunu olağanlaştırıyor" ifadelerini kullandı.

Haluk Hepkon tepkisini "Şeref ve haysiyet yoksunları" diye gösterirken, Güvenç Dağüstün ise "Aşağılık herifler" dedi.

İşte Akit’e gösterilen tepkilerin bazıları: