Medya
13 Tem 2021 09:28 Son Güncelleme: 13 Tem 2021 09:52

Akif Beki’den Canan Kaftancıoğlu’na övgü! ‘Helal olsun…’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun gözaltına alınan kardeşiyle ilgili açıklamalarını köşesine taşıyan Karar gazetesi yazarı Akif Beki, ‘Helal olsun’ dedi.

‘Kardeşini bile kayırmayan siyasiyi özlemişiz’ başlıklı bir yazı kaleme alan Karar gazetesi yazarı Akif Beki, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun gözaltına alınan kardeşiyle ilgili tutumunu köşesine taşıdı ve ‘helal olsun’ dedi.

İşte Beki’nin o yazısı…

“‘Hakkın hatırı yüksektir, hiçbir hatıra feda edilmez’ sözünü dilinden düşürmeyenlere bakın bir...Ne diyor ne yapıyorlar? Bir de hakkın yerini bulmasını, öz kardeşlik hukukundan bile üstte tutan CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'na bakın...Lafını etmeden, tafrasını satmadan gereğini nasıl yapıp geçti? Hastane yöneticisi kardeşi C. Ş. gözaltına alınmış. 2010'da açılan eski bir davada ifade vermediği için. Dava konusu, 'hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmak'. İfadesi alınıp bırakılmış.

ÖZ KARDEŞİNİ KAYIRMADI

‘Kaftancıoğlu'nun kardeşi gözaltına alındı’ diye yansıdı. Kaftancıoğlu ne mi yaptı? Kulağının üstüne yatmadı... Yasak savıcı bir açıklamayla geçiştirmedi... Görev ve yetkisini kötüye kullandığı ayyuka çıkanlara tanınan ayrıcalığı, babasının evladına tanımadı... Mafyanın 10 bin dolar maaşlı siyasi ayağı bile dava kardeşliği korumasından ve kayırmacılığından yararlanırken öz kardeşini kayırıp korumaya almadı... "Aile her şeydir, kol kırılır yen içinde kalır" raconuna da sığınmadı...

ÖZLEMİŞİSİZ YAHU

Teklemeden, lügat paralamadan, gösterişe çevirmeden, anında şu net tavrı koydu, koyabildi: "Ailesinin güvenini kötüye kullanmış birisi için, başkalarının güvenini kötüye kullanmamıştır diyememenin üzüntüsünü yaşıyorum. Hukuk karşısında işlemiş olduğu bir suç varsa eğer mutlaka cezasını çekecektir, çekmelidir." Hakkı, hukuku lafta değil icraatta başka hatırlardan yukarıda tutan yalın bir tepki. Görmeyeli çok zaman oldu, özlemişiz yahu, helal olsun!”

Yazının tamamı için tıklayın!