Akbank formasıyla 2020'de Feyyaz vurdu go'lol'du

Kamera önünde güldürme yeteneğini cömertçe sergilemeyi başaran Feyyaz Yiğit, 2020'nin reklam kralı koltuğuna oturdu. Seri Akbank reklamlarında kazanan elbette sadece banka değil golleri atan Feyyaz oldu.

Hayatımda hiç Feyyaz adında arkadaşım olmadı. Telefonumu kontrol ediyorum. Hiç Feyyaz isminde birini kaydetmemişim. 

Yani şöyle desem doğrudur: “İki Feyyaz tanıdım. Biri Beşiktaşlı öbürü Akbanklı…”

Bu yazıyı okuyan yirmili yaştaki gençler hatırlamazlar. Sonraki yaş grubunda olan hemen herkes adeta dilde tekerleme gibi Beşiktaş’ın müthiş üçlüsünü anımsarlar: Metin-Ali-Feyyaz… 

Efsane üçlünün en golcüsü Feyyaz, zihnimin Feyyaz klasöründe tek başına duruyordu yıllardır. 

Şimdi klasöre bir Feyyaz daha eklendi: Feyyaz Yiğit…

Bu arada merak da ediyorum, acaba Yiğit olan Feyyaz’ın ismi nasıl konuldu, neye göre karar verildi? Benimki matematik hesabı ve tahmin sadece. Yiğit olan Feyyaz’ın doğum tarihi ile Uçar olan Feyyaz’ın meşhurluk tarihleri çakışıyor… Muhtemelen aile Beşiktaşlıysa, Metin-Ali-Feyyaz üçlüsündeki Feyyaz’dan etkilenerek bu isim konulmuş olabilir. 

Gelelim biz hafıza klasörümdeki Yiğit olan Feyyaz’a… Beşiktaş formasıyla golleri sıralayan Feyyaz’ın adaşı Akbank reklamıyla çatala asıyor meşin yuvarlağı… Keyifle gülerek izlettiriyor kendini Feyyaz. 

İyi ama daha önce de ‘eti’ ve 'teknosa' reklamlarında da oynamamış mıydı? Oynamıştı oynamasına da altı pasta dönen top bir türlü gol olmuyordu. Direkten dönüp dönüp duruyordu. 

Dış ses önemliiii, önemli dış ses... O reklamlarda dış ses olarak gollük pası veren Okan Bayülgen değildi. Akbank reklamında gollük pası verende de maharet var elbette. Şimdi size o reklamlardan iki tanesini buradan izlettireyim de anlattığımı pekiştireyim. Yazı zaten reklamlardan sonra bitiyor, okumaya ara verin reklamları izleyin pls...

Akbank adı üstünde baaaankaaaa… Kasada para bol. Reklam bütçesi bööööyyüüüük. Feyyaz’ı nefes nefese koşturuyorlar ama doğrusu 2020’nin bankalararası reklam golünü de çatala asıyorlar. 

Reklamlarda golü Akbank atıyor atıyor amaaaa bu maçta asıl kazanan bence Feyyaz oluyor: “Feeeeyyaaaaz buraya yumruk havayaaaa”