Gündem
19 Nis 2018 12:20 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:10

Akademisyen-yazar Koray Çalışkan hakkında flaş karar!

Koray Çalışkan "Fetullahçı Terör Örgütü propagandası" yaptığı suçlamasıyla yargılandığı davada hapis cezasına çarptırıldı.

Akademisyen-yazar Koray Çalışkan hakkında flaş karar!
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Koray Çalışkan hakkında "FETÖ/PDY propagandası yapmak" suçu kapsamında iddianame düzenlenmişti.

1 YIL 6 AY 22 GÜN HAPİS

Sabah gazetesinden Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre, Başsavcılıkça, Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianame kabul edildi. Davaya bakan İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi, akademisyen Çalışkan hakkında kararını verdi. Koray Çalışkan, atılı suç kapsamında 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Geçtiğimiz aylarda İstanbul'da Boğaziçi ve Medeniyet Üniversiteleri'ne yönelik gerçekleştirilen FETÖ operasyonları kapsamında Koray Çalışkan da gözaltına alınmıştı.

Çalışkan'ın 17-25 Aralık süreci ve sonrasında teröristbaşı Fetullah Gülen'le ilgili olarak, #GüleneİftiraAtma etiketiyle tweetler attığı görülmüştü.

İşte Koray Çalışkan'ın attığı o tweetler:


KILIÇDAROĞLU'NUN DANIŞMANLIĞINI DA YAPMIŞTI

Radikal ve BirGün gazetelerinde köşe yazarlığı, Habertürk ve +1TV'de program sunuculuğu yapmış olan Çalışkan, önce ÖDP, daha sonra ise CHP üyesi olmuştu. Çalışkan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığı görevinde de bulunmuştu.