Polemik & Kulis
22 Tem 2016 09:13 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:24

AK Parti'li vekilden Abdurrahman Dilipak'a sert tepki: Ajan provokatör!

İstanbul ve Ankara'da akşam saatlerinde askeri kışlalarda hareketlilik yaşandığı iddiaları üzerine Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak silahlarla sokağa çıkma çağrısı yaptı.

İstanbul ve Ankara'da akşam saatlerinde askeri kışlalarda hareketlilik yaşandığı iddiaları üzerine Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak silahlarla sokağa çıkma çağrısı yaptı.  AKP Milletvekili Adnan Boynukara ise silah çağrısında bulunanlar için "bunların ajan provokatör olduğunu unutmayalım" dedi.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, askeri kışlalarda yeni bir hareketlenme olduğu iddialarının sosyal medyada konuşulması üzerine Twitter'dan "Darbede yani dalga halk sokaklarda kırmızı alarm. Ruhsatlı silahı olan silahını yanına alsın. Dikkatli olalım inş." diye yazdı.

Bir süre sonra kışlalarda hareketlilik olduğu iddiaları yalanlanırken, AKP Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Dilipak'ın da aralarında olduğu silahlanma çağrısı yapanlara sert çıkarak "Sosyal medya aracılığıyla halkı silaha davet edenlere itibar etmiyoruz. Adı ne olursa olsun, bunların ajan provokatör olduğunu unutmayalım!!" ifadelerini kullandı.