Politika
26 Eyl 2021 11:54 Son Güncelleme: 26 Eyl 2021 12:24

AK Partili kurmaylardan Erdoğan çıkışı! B planı hazırlığı mı var?

AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili çeşitli kulisler ortaya atılırken parti kurmaylarının ‘B planı yok’ dediği iddia edildi.

AK Parti kurmayları, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylarının Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirterek, "B planı yok, düşünmeyiz, adayımız Erdoğan" değerlendirmesini yaptı.

‘ADAY OLMAZSA KAPATIP GİDELİM’

Gazete Duvar'ın ‘Duvar Köşesi’nde yer alan haberde, "Siyaset kulislerinde ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dışında bir ismin Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı konuşulmaya başlandı. Gazeteci Yazar Fehmi Koru eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül gibi bir ismin adaylığının düşünülebileceğini yazarken AK Partili bazı milletvekillerinin de yeni senaryolar üzerinde kafa yormaya başladığı iddia edildi. Ancak parti yöneticilerine göre böyle bir olasılık yok. Toplumu arkasından sürükleyen Erdoğan’ın liderliği ile yaklaşık 20 yıllık Cumhuriyet tarihinin beşte birine damga vurduğuna dikkat çeken kurmaylar “B planı yok, düşünmeyiz. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayımız Erdoğan” diyor. Erdoğan’ın bugüne kadar seçimlerdeki başarısı bir yana kişisel oyunun AK Parti’nin oyundan fazla olduğuna dikkat çeken bazı yöneticiler de, “Erdoğan aday olmazsa kapatıp gidelim” esprisi yapıyor"  ifadesi kullanıldı.