Gündem
01 Tem 2022 07:39 Son Güncelleme: 01 Tem 2022 10:22

AK Partili isim vekil maaşından şikayet etti! ‘Gerekirse yarım kilo et yeriz’ demişti…

Aylar önce artan hayat pahalılığına karşı "Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız" şekline vatandaşa öneriler sunan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ milletvekili maaşından şikayet etti.

Tv42’de yayınlanan Sümen Altı programına AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ konuk oldu. Demirbağ, vekil maaşlarının başka bir gelir olmazsa yetersiz olacağını söyledi.

"O MAAŞLA MİLLETVEKİLLİĞİ YAPMAZ"

Demirbağ şunları kaydetti:

“Şu anda utanıyorum ki, danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin. Niye? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. Öyle değil, dışarıdan göründüğü gibi değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok zor. Ee şimdi ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. Yönetim kurulu üyeliği de alıyordum bi denetim bi yönetim. Valla şu ankinden çok çok iyiydi benim durumum. İki tanede kooperatife girdim ev sahibi oldum ben İstanbul’da. Şimdi? Şimdi mümkün değil, nasıl yapacaksınız?”

İşte o açıklamalar…