Medya
21 Eki 2021 08:53 Son Güncelleme: 21 Eki 2021 08:57

"AK Partili başkan silahını çekti, 'Öldürün bunu' dedi"

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, bugün kaleme aldığı yazısında çok çarpıcı bir olayı aktardı.

Ardahan’a bağlı AK Partili Çıldır Belediye Başkanlığı'nda 1 ay önce yaşanan bir olayı anlatan Yarkadaş, henüz bir soruşturma açılmadığına da dikkat çekti.

İşte Barış Yarkadaş'ın “AKP’li başkan silahını çekti, ‘Öldürün bunu’ dedi” başlıklı bugünkü yazısı:

Mete Koç adlı iş insanı, daha önce çeşitli ihalelerine girdiği Çıldır Belediyesi’nde çalışan H.A adlı bir kadınla kendi deyimiyle ‘gönül ilişkisi’ yaşıyor. Bir süre sonra ise ilişkileri bitiyor. H.A adlı kadın, sosyal medya hesabında Mete Koç’a yönelik çok ağır iddialar dile getiriyor. İş insanı Koç da bunun üzerine belediye personeli H.A’yı Çıldır Belediye Başkanlığı’na şikayet etmek için bir dilekçe yazıyor. Ancak dilekçesini ilgili belediye personeli almak istemiyor. Daha ilginci; Mete Koç adlı iş insanına “Dilekçenizi şikayet ettiğiniz H.A’ya verin’’ deniliyor.

İLGİNÇ BİR TUTUM

İş insanı Koç, bunun üzerine şikayette bulunmak istediği H.A adlı kadına giderek, “Dilekçeyi sana vermemi istediler” diyor. H.A da “Bana değil direk başkana götür’’ diyerek, şikayetçi Mete Koç’u AKP’li Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu’na yönlendiriyor.

Bundan sonra olanlar ise tam bir skandal!

BAŞKAN SİLAH ÇEKİYOR!

İş insanı Mete Koç’un Çıldır Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği ifadenin tutanağına göre, AKP’li Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, dilekçenin bir kısmını okuduktan sonra “Senin ananı avradını s..…” diyerek Mete Koç’a hakaret ediyor. Ardından masanın üzerine çıkarak şikayetçi Mete Koç’a ‘’kafa atıyor.’’

İddiaya göre, AKP’li başkan bununla da yetinmiyor ve masasının çekmecesinden çıkardığı silahı Koç’a doğrultuyor. Belediye Başkanı Azizoğlu’nun kapısı açık olduğu için bu sırada koruması olduğu düşünülen 3 kişi odaya giriyor. Başkan bu kişilere Koç’u işaret ederek “Öldürün bunu” diye bağırıyor.

'ŞARJLI MATKAPLA DÖVDÜLER'

Saldırıya uğrayan Mete Koç, savcılıkta verdiği ifadede, odaya giren 3 kişi ile odada bulunan 4. kişinin “ellerindeki şarjlı matkap ve sopalarla” kendisine saldırdığını bu esnada odaya gelen ve şikayetçi olmak istediği H.A’nın da “Öldürün bunu” diye bağırdığını anlatıyor.

Yaşadıklarını anlatmak için dün beni arayan ve savcılık ifadelerinin tutanaklarını gönderen Mete Koç, “Şu an darp yüzünden kafa, omuz, boyun, sırt, el ve ayak bileklerimden yaralandım. Bunlar size gönderdiğim doktor raporunda da sabittir” diye konuştu.

SAVCILIĞA GİTTİ AMA…

Mete Koç’a “Savcılığa ifade verdikten sonraki süreçte ne oldu?” diye sordum. Koç, kendi isteği üzerine polisin “çağırmalı koruma” verdiğini ancak belediye başkanı hakkında etkin bir soruşturma yapılmadığını belirtti.

Mete Koç, “Ben tüm kamera ve ses kayıtlarını istedim. Ancak yakın çevremdeki herkes ve hatta yargı çevrelerindeki tanıdıklarım, ‘Bu soruşturmadan bir şey çıkmaz. Çünkü belediye başkanı AK Partili… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu soruşturma yapılmasına izin vermez. Savcılar da dava açmaya çekinir” diyor.

'HESAP VERSİN'

Koç, daha önce de belediye başkanı ile ihtilaf yaşadığını belirterek, mağduriyetinin giderilmesi ve hukuk önünde hesap sorulmasını istiyor. Ancak belediye başkanının AKP’li olduğu için herhangi bir yaptırımla karşı karşıya kalmayacağını düşündüğünü altını çizerek ifade ediyor.

Koç’un anlatımına göre, yaklaşık 15 gün önce yaş almış engelli bir vatandaş da yine belediye binasında benzer bir muameleye maruz kalıyor. Ancak kimse bu yapılana da ses çıkaramıyor.

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN