Politika
21 Oca 2022 07:11 Son Güncelleme: 21 Oca 2022 07:17

AK Parti’den CHP’ye geçen isme ‘görevden alma’ şoku! Rozetini Kılıçdaroğlu takmıştı…

AK Parti’den istifa ederek CHP’ye katılan ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Cevdet Nasıranlı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kendisine rozet taktığı fotoğrafın basına yansımasının ardından görevden alındı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’den istifa ederek CHP’ye katılan 20 kişiye önceki gün parti rozeti taktı. Bu isimlerin arasında Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Cevdet Nasıranlı da yer aldı.

YEDİ SAATTE GİTTİ

Kılıçdaroğlu’nun Nasıranlı’ya CHP rozeti taktığı fotoğrafın basına yansımasından yaklaşık yedi saat sonra ASKON’un sosyal medya hesabından bir açıklama geldi. ASKON’un Nasıranlı’nın görevden alındığına ilişkin duyurusunda, “19 Ocak 2022 tarihli yönetim kurulu kararı ile Diyarbakır Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu görevden alınmıştır. Yeni şube başkanımız ve yönetim kurulumuzun ataması en kısa sürede gerçekleştirilmiş olacaktır” ifadelerine yer verildi.

"DEPREM ETKİSİ"

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre kararın “siyasi olduğunu” belirten Cevdet Nasıranlı, “Deprem etkisi yarattığımız için bu oldu. Ben sendikacılıktan gelen biriyim. Bize bildirilseydi, kendimiz de istifa ederdik. Tamamen siyasi bir hareket” değerlendirmesini yaptı.

Konuya ilişkin konuşan CHP Doğu Masası Koordinatörü Devrim Barış Çelik de “Bir sivil toplum örgütü başkanının, siyasal tercihten dolayı görevden alınması, siyaset yapma biçimlerini de gösterir. Bu Türkiye’nin genel siyasal iklimine nasıl eksi yönde bir zarar verdiklerinin göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Cevdet Nasıranlı, AK Parti’de Uyuşturucuyla Mücadele Komisyon Başkanlığı yapmış, 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Kayapınar belediye başkan adayı olmuştu.

1037 YENİ ÜYE

Kılıçdaroğlu ise dün Van’ın kanaat önderlerinden İskender Ertuş ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Kılıçdaroğlu, ziyarette CHP’ye katılan 1037 kişi adına Ertuş’a parti rozeti taktı.