Politika
14 Haz 2024 14:09 Son Güncelleme: 14 Haz 2024 14:30

AK Parti'deki Hamamönü hizbi! ABD işin neresinde?

AKP'de Cumhurbaşkanı Erdoğan sonrasının planını yapan ekibin harekete geçtiği ileri sürüldü. Ankara Hamamönü'nde yapıldığı iddia edilen toplantılara kimler katıldı, neler konuşuldu, Erdoğan'ın haberi var mı, ABD işin neresinde?

İsmet Özçelik'in Aydınlık'ta bugün manşetten verilen "Hamamönü’nde 2028 hesapları" başlıklı köşe yazısında "AK Parti’de iç mücadele uzun süredir sessizce sürüyordu. 14-28 Mayıs genel seçimleri için Erdoğan’ın 'son seçimim' demesi… 31 Mart yerel seçim sonuçları… AK Parti oylarındaki erime… Çok sayıda belediyenin elden gitmesi… Ortalığı hareketlendirdi. Bazı kritik isimler Erdoğan sonrası hesaplar içine girdi" dedi.

"REİS HER ŞEYDEN HABERDAR"

İsmet Özçelik, AKP'li kıdemli bir isme "ABD bu işin neresinde?" diye sorduğunu ve "Siz geçmişte bir toplantıyı deşifre etmiştiniz. Meşhur Kırıkkale toplantısını. O toplantıya katılanlar, alınan kararlar… Daha sonra tek tek hayata geçirildi. FETÖ devletin içine nasıl sızdı. Araştırın, izini orada görürsünüz. O toplantıyı örgütleyen bizzat ABD idi. Adım adım ilerlediler. Şimdi o toplantı örnek alınıyor. Akıl verenler arasında o günlerden kalanlar da var. İş nereye gider bilemem. Ama Reis her şeyden haberdar" yanıtını aldığını belirtti.

TOPLANTILARDA ÖNE ÇIKAN İSİMLER

İsmet Özçelik, "Ankara'nın Hamamönü semtinde yapılan kahvaltılar ve yemekler, pazarlık kokan buluşmalar dikkat çekiyor. AKP'li birçok ismin orada bürosu var. Yüksek yargı üyeleri, bürokratlar toplantılara geliyor" dedi.

İsmet Özçelik, geçmişte FETÖ ile anılan, ABD ile teması bulunan isimlerin toplantıda yer aldığını öne sürerken Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın da iki kez toplantılara katıldığını iddia etti.