Politika
03 Kas 2022 21:08 Son Güncelleme: 03 Kas 2022 21:11

AK Parti'de Mahir Ünal'a yeni görev! İstifa etmişti

"21. Yüzyılda Siyaset ve Yeni Açılımlar Forumu" toplantısında Cumhuriyet ve devrimlere yönelik çıkışıyla herkesin tepkisini çeken Mahir Ünal’a moderatör olarak görev verildi.

AKP’nin iktidara gelişinin 20. yılı dolayısıyla 4-5 Kasım'da İstanbul'da "21. Yüzyılda Siyaset ve Yeni Açılımlar Forumu" düzenlenmeye başladı.

Açılış konuşmasını AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yaptı. Forumda Cumhuriyet ve devrimlere yönelik çıkışıyla herkesin tepkisini çeken Mahir Ünal’a ise moderatör olarak görev verildi.

Değişen Siyasi Liderlik: Yerel ve Küresel Sorunlar” başlıklı panelde moderatörlük yapacak Ünal’ın toplantısında İtalya Uluslararası Politika Araştırmaları Merkezi (CeSPI) Türkiye Uzmanı Dr. Valeria Giannotta, Afganistan Parlamentosu Eski Meclis Sözcüsü Fawzia Koofi, Belgrad Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesinden Prof. Dr. Radmila Nakarada, Aktivist, Sağlık Eşitsizlikleri Program Müdürü Salma Yaqoob, Başbakan Eski Yardımcısı, Milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan ve Somali Planlama ve Uluslararası İşbirliği Eski Bakanı Abdi Aynte konuşmacı olarak yer alacak.

AKP MKYK Üyesi Ayşe Böhürler'in koordinatörlüğünde gerçekleşecek forumda ABD, Almanya, Azerbaycan, Fransa, İngiltere, Güney Afrika, Gürcistan, İtalya, Katar, Lübnan, Moritanya, Norveç, Pakistan, Rusya, Singapur, Sırbistan, Ukrayna ve Ürdün'ün aralarında bulunduğu ülkelerden konuşmacılar yer alacak.