Politika
19 Oca 2022 00:45 Son Güncelleme: 19 Oca 2022 00:52

AK Parti'de flaş istifa!

AK Parti'den Nevşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra koltuğunu bırakmak zorunda kalan Rasim Arı AK Parti üyeliğinden de ayrıldığını açıkladı.

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den Nevşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra geçmiş döneme dair yolsuzluk itiraflarıyla gündeme gelen, Ocak ayında sağlık nedenlerini gerekçe göstererek belediye başkanlığından istifa eden Rasim Arı AK Parti üyeliğinden de ayrıldığını açıkladı.

Daha önce sahte hesaplardan kendisi ve ailesi hakkında çeşitli iftiralar atan kişileri tespit ettiklerini ve 1 milyonluk tazminat davası açtıklarını belirten Rasim Arı, “Sakın ola benim bayramlık ağzımı açtırmayın. Benim bayramlık ağzımızı açtırırsanız, siz girecek delik ararsınız. Sizin gibi kahpece iftiralar da atmam. Siz nasıl insanlarsınız, Müslüman mısınız? İftiranın acısını ödeyeceksin. Şimdi tamamı birbirini satmaya başladı” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün AK Parti üyeliğinden de ayrıldığını açıklayan Rasim Arı “parti içerisindeki isimlerle diyalog kurma imkanının kalmadığını söyleyerek” şunları aktardı:

"14 Ağustos 2001 yılında kurulan Adalet ve kalkınma partisi'nde yine 2001 yılında Maltepe ilçe gençlik kolları teşkilat başkanlığı yaptım. 2002 yılında 2018 yılına kadar bürokrasinin çeşitli alanlarında görev yaptım. Bürokraside edindiğim tecrübe ve birikimi gariban bir Anadolu evladı olarak ayrıldığım şehre aktarabilmek ve Anadolu'nun kavruk yüzlü gençlerle yol yürümek için bir hizmet yolculuğa çıktım...

 Samimi duygularla şu sözleri de söylemek isterim; Aynı siyasi çatı altında siyaset yaptığımız ve bu şehre katkı vermek için birlikte mücadele verdiğimiz arkadaşlarımız ile maalesef asgari insani müştereklerde dahi diyalog kurma imkanı ortadan kalkmıştır. Onların samimiyetini sorgulamak bana düşmez burada o diyalog eksikliğini ve sebeplerine anlatılacak imkanımız da yoktur. Herkesin hayatında yol ve yol ayrımları önemlidir. Her yol ayrımı bir seçim bir karardır ve her karar bir tercihtir. Her yol ayrımı yeni bir yoldur. Bu duygu ve düşünceler ile 2001 yılında üye olduğum Adalet ve kalkınma partisi üyeliğinden istifa ediyorum millete hizmet yolunda siyaset yapan tüm siyasetçilere bu yolculukta başarılar dilerim"