Gündem
28 Mayıs 2024 10:10 Son Güncelleme: 28 Mayıs 2024 10:40

AK Parti protokol müdürünün oğlu çıktı! Düğününe siyaseetçiler akın etmiş  

‘Benim annem Cumhurbaşkanı Basın Müşaviri’ diyerek iş insanı Mehmet Ekti’yi 21 milyon lira dolandıran Berke Meşe ile Latif Çetintaş bugün hakim karşısında çıkacak. Çetintaş’ın babası Mikail Çetintaş’ın AK Parti’de yıllardır protokol müdürü olarak görev yaptığı belirlendi. Çetintaş’ın 2013 yılında kıyılan nikahına belediye başkanlarının akın ettiği ortaya çıktı.

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanarak İstanbul 5’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede Berke Meşe, annesi Nilgün Meşe ile Latif Çetintaş ise ‘dolandırıcılık’ iddiasıyla haklarında dava açılan isimler oldu. Berke Meşe ile Çetintaş’ın tutuklu bulunduğu dosyaya göre, üç sanık Ekti’den Cumhurbaşkanlığının adını kullanarak para aldı.

Çetintaş, babasını, Cumhurbaşkanının koruma müdürü; diğer sanık Berke Meşe ise annesini, Cumhurbaşkanlığı basın danışmanı olarak tanıttı. Ekti’nin ifadesine göre, Meşe ve Çetintaş, Cumhurbaşkanlığı’nın 50 adetlik Audi filosu aldığını söz konusu araçlardan 7 tanesini el altından kendisine satabileceklerini söyledi. Toplam 21 milyon 100 bin lirayı ikilinin hesabına gönderdi. Anılan paranın 2.6 milyonu Meşe’nin, 18.5 milyonu ise Çetintaş’ın hesabına geldi. Ancak, aradan uzun bir süre geçmesine rağmen ne Audi araçlar teslim edildi ne de para iadesi yapıldı.

17 KİŞİ HAKKINDA YENİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU!

Ekti’nin vekili Musa Ermiş, Berke Meşe ile Latif Çetintaş’ın 21 milyonu parça parça gönderdiği 17 kişinin de iddianameye eklenmesi için yeni bir suç duyurusunda bulundu. Yeni suç duyurusunda ilk sırada Kapalıçarşı’da kuyumculuk yapan Ö. V.’in hesabına 2,5 milyon lira aktarıldığı tespit edildi. Banka hareketlerine göre diğer isimlere aktarılan para toplamının 21 milyon olduğu belirlendi. Ermiş, bu kişilerin de soruşturmaya dahil edilerek yargılanmalarını talep etti.

PROTOKOL MÜDÜRÜNÜN OĞLUYMUŞ!

Berke Meşe’yle birlikte dört aydır tutuklu olan Latif Çetintaş’ın AK Parti İstanbul İl teşkilatında yıllardır Protokol Müdürlüğü yapan Mikail Çetintaş’ın oğlu olduğu ortaya çıktı. ‘’Benim babam Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürü’ dediği iddia edilen Latif Çetintaş’ın 2013 yılında kıyılan nikahına dönemin ilçe belediye başkanlarının akın ettikleri ortaya çıktı. Nikahında dönemin en popüler selamı olan Rabia’yu eksik etmeyen Çetintaş, Bağcılar Belediyesi’nde işe başlamıştı. Dört aydır tutuklu olan Berke Meşe, Latif Çetintaş ile adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Nilgün Meşe ise tutuksuz olarak yargılandığı davada bugün hakim karşısına çıkıyorlar.