Gündem
06 Nis 2021 14:33 Son Güncelleme: 06 Nis 2021 14:45

AK Parti milletvekilinden 'CHP'li akraba' tepkisi! "Yanlış bir habercilik!"

AKP'ye yakın medya organlarının, emekli amirallerin yakınlarını bildiriden dolayı isim isim hedef göstermesine AKP'li milletvekili Abdülkadir Özel'den tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin dün ilk kez konuştu.

Erdoğan'ın “Bu işin merkezinde CHP var, medyada göreceksiniz” açıklaması sonrası AKP'ye yakın yayın organları dün akşam saatlerinde bildiriye imza atan amirallerin yakınlarını isim isim hedef gösteren bir haber yayınladı.

Hürriyet, Sabah, Yeni Şafak, Takvim, Akşam gibi gazetelerin internet sitelerinden yayınlanan bu habere AKP'den de tepki geldi.

"NE ALAKASI VAR"

AKP Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, Akşam Gazetesi'nin Twitter'daki  "Darbe imalı bildiriyi imzalayan emekli amirallerden 4’ü CHP üyesi çıktı, 15’inin de yakınlarının CHP üyesi olduğu belirlendi" ifadeleriyle yayınladığı haberi paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

"Bildiriyi imzalayanların emekli oldukları için herhangi bir partiye üye olmalarında hukuki ahlaki siyasi hiçbir sorun yok. Hele yakınlarının konuyla ne alakası var. Bu yanlış bir habercilik dilidir!"

TOPA TUTMUŞTU

Tepki sonrası, Özel'in iki yıl önce de Sabah Gazetesi'ni hedef alması akla geldi. Sabah yazarı Dilek Güngör'ün 18 Eylül' 2019'daki yazısında, yargıda tuhaf işler olduğunu ve bazı “FETÖ'cülerin de kritik noktalara getirildiğini” öne sürerek Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e yüklenmesiyle başlayan tartışma çok konuşulmuştu.

GÜL'DEN TEPKİ

Yazının ardından Bakan Gül Sabah Gazetesi'ne çok sert eleştiriler yöneltmişti. Gül şu ifadeleri kullanmıştı: "Bu örgütün sadece yargıya, orduya, emniyete sızdığı sanılmasın. Nerede ahlaksızca bir saldırı varsa bilin ki orada FETÖ’nün bir tezahürü vardır. Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye, asil şerefli Türk yargısına saldırmaya kalkmasın"

NE DEMİŞTİ?

Tartışmaya katılan Özel de bir gün sonra isim vermeden Sabah'a yüklenmiş ve  "İhanet tabakasıyla savaşılmasın diye uğraşanlarla ibadet tabakasıyla barışılmasın diye uğraşanlar aynı kişiler... daha moda tabirle aynı 'kriptolar' Tanı bunları tanı da büyü!" yorumunda bulunmuştu.

Özel "Hangi tasarrufun kime ait olduğunu bilecek(!) kadar araştırmacı gasteci olanlar, cehaletten değil tezvirat amacıyla yalan haberler yapıyorlar. Alışageldikleri mühendislik oyunlarına devam edebileceklerini sanıyorlar" diye eklemişti.