Politika
23 Eyl 2022 14:27 Son Güncelleme: 23 Eyl 2022 14:29

AK Parti eski Milletvekili doktor Turhan Çömez siyasete dönüyor!

AK Parti eski Milletvekili Doktor Turhan Çömez, siyasete geri döneceğini açıkladı. Çömez, siyasete gireceği ittifakı açıkladı.

Gazeteci Tuba Emlek’in YouTube kanalında hazırlayıp sunduğu ‘Ne Oluyor’ programına konuk olan AK Parti eski Milletvekili Turhan Çömez, siyasete de geri döneceğini açıkladı.

Çömez, “Türkiye bir geçiş dönemi yaşıyor. İnancıma göre de bir devir kapanıyor. Bu ülkenin yurtsever insanları bir devri kapatıp, yeni bir devir açacaklar. Bu süreçte de ben kayıtsız kalmak istemiyorum. Yarın vicdanımla baş başa kaldığımda, çocuklarımın yüzüne baktığımda ülkemin değişimine ve dönüşümüne yürekten destek oldum demek için çok sık geliyorum. Kendi bölgem Balıkesir’den de yoğun ilgi ve talep de var, siyasete dönmem konusunda. Buradaki yılların düzeni ve hekimliğim de var ama her şeyi bırakmaya hazırım” diye konuştu.

"KOLLARI SIVAYACAĞIM"
Parti ismi vermeyen Çömez, “Cumhur İttifakı ve HDP ile kesinlikle olmaz. Altılı Masa ve onun dışındaki muhalefet partilerini gönülden destekliyorum. Önümüzdeki günlerde kolları sıvayacağım” dedi.