Politika
27 Oca 2022 11:15 Son Güncelleme: 27 Oca 2022 11:18

Ahmet Takan’dan olay Ankara kulisi! ‘AK Parti’nin uyanıkları yeni mekanlar arayışında’

Bugünkü köşesinde, “Külliyede oturan, devamlı Tayyip Erdoğan’ın yanında fır dönen zatlar, hayal dünyası içinde yaşıyorlar” diye yazan Ahmet Takan, “Gerçekleri gören en uyanık AKP’liler ‘Tayyip Erdoğan sonrası planlar hazırlanıyor’ diye rampa edecekleri yeni mekanlar arıyorlar” ifadelerini kullandı.

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, bugünkü köşesinde “AKP cenahında ateş bacayı iyice sardı, milletvekilleri homur homur” diye yazdı. İsim vermeden parti kanadından edindiği görüşleri aktaran Takan, “En iyimserleri, ‘Bu kötü gidişatı çevirebilirse Tayyip Erdoğan çevirir. Sahaya çıkması mutlaka lazım. Çıkarsa da bakalım ne yapacak?’ diyor” dedi.

Ahmet Takan, yazısının devamında edindiği şu görüşleri aktardı:

-Ekonomi ve dış politika yönetilemiyor. Buralardaki başarısızlık her iktidarda olduğu gibi AKP iktidarının da sonunu getirecek. ABD-Rusya dengesini ıskaladık. Bu yüzden başımıza büyük dertler açılacak.

– Önümüzdeki seçimin kaderini milliyetçi/muhafazakâr seçmen belirleyecek. İYİ Parti’nin milliyetçi/muhafazakâr seçmen üzerinde ağırlığı artıyor.

– Tayyip Erdoğan ve yakın çevresinin, agresif, saldırgan tavrını en yakınlarımıza bile izah edemiyoruz.

– Vatandaştan gelen adalet taleplerine cevap veremiyoruz.

– Bir zamanlar, AKP’nin 2, 3 ve 4 numaraları isimlerinin (Burada Abdullah Gül, Bülent Arınç, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu sıralanıyor) yaptığı eleştiriler karşısında aciz kalıyoruz.

– AKP’nin devamlı görüntüde olan sözcüleri, toplum nezdinde inandırıcılıklarını tamamen yitirdiler. Her konuştuklarında vatandaşlardan alaycı tepkiler alıyoruz.

– Külliyede oturan, devamlı Tayyip Erdoğan’ın yanında fır dönen zatlar, hayal dünyası içinde yaşıyorlar.

Haksızlar mı?.. Gerçekleri gören en uyanık AKP’liler “Tayyip Erdoğan sonrası planlar hazırlanıyor” diye rampa edecekleri yeni mekanlar arıyorlar!.

Yazının tamamı için tıklayın!