Politika
04 Mar 2024 08:09 Son Güncelleme: 04 Mar 2024 08:10

Ahmet Hakan’dan Murat Kurum’a ‘İmamoğlu’ çağrısı! ‘Zafer, risk alarak mümkün olabilir…’

Murat Kurum’a “İmamoğlu ile program” çağrısında bulunan Ahmet Hakan, “Kesin, net ve tartışmasız bir zafer ancak risk alarak mümkün olabilir” dedi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir (İBB) Belediye başkan adayı Murat Kurum’un, rakibi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile programa çıkması durumunda daha avantajlı olacağını söyledi.

Hakan, “Mesela İmamoğlu’nun ‘engellendim’ yaklaşımına rakamlarla cevap verme olanağı bulabilir. Mesela İmamoğlu’na “Söyle bakalım, kaç santim metro yaptın?” diye sorabilir. Mesela ulaşım ve trafik sorununun neden çözümsüz kaldığını tablolarla açıklayabilir. Mesela depreme hazırlık konusunda İmamoğlu’nun performansını sorgulayabilir. İki adayın karşı karşıya gelmesiyle algılar yok olur, olgular ortaya çıkar. Eğer İmamoğlu, gerçekten de algılarla işi götürüyorsa... Böyle bir sonuç, Murat Kurum’u yükseltir” görüşünü ifade etti.

Hakan, “Böyle bir programın Murat Kurum açısından hiç risk taşımadığını söyleyebilir miyim? Tabii ki söyleyemem. Ancak kesin, net ve tartışmasız bir zafer, ancak risk alarak mümkün olabilir” dedi.