Medya
25 Ara 2015 10:15 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:15

Ahmet Hakan'dan dansözlü partiye giden HDP'li Önder'e tepki

Ahmet Hakan, dansözlü etkinliğe katılan Sırrı Süreyya için "aşağılanan "Cihangir solculuğu" kavramına artık mesafeli değilim" dedi.

SİT alanına bina kurmaktan hapis yatan Sevan Nişanyan'ın, özel izinle cezaevinden çıkar çıkmaz kutladığı dansözlü doğum günü partisi olay oldu.

HDP dostu çevrelerin pek sevdiği Cihangir’deki Cezayir adlı restorantta kutlanan partiye Sırrı Süreyya Önder, Garo Paylan gibi HDP’li milletvekilleri olmak üzere Sevan Bey’in yakın arkadaşları katılmıştı.

İşte bu çılgın eğlenceye katılan HDP'liler Ahmet Hakan'ın hedefindeydi. "Cihangir'de dansöz oynatmaca" başlıklı yazısında yazar, HDP'lileri ve "sol çevreleri" böyle eleştirdi:

"SİLOPİ YANARKEN, CİZRE AĞLARKEN.."
"Hadi buyurun bakalım. - Silopi yanarken, Cizre ağlarken, Sur göçerken, Nusaybin kahrolurken... Cezayir’de dansöz oynatılmış. - Çocuklar ölürken, askerler şehit olurken, hendekler kazılırken... Cezayir’de dansöze para takmışlar. - Özyönetim adına ortalık ateş yerine dönüştürülürken, şiddet kol gezerken, çatışmalar alıp başını giderken... Cezayir’de dansözle göbek atılmış. Normal zamanlarda yapılsaydı da yadırgardım ama böyle bir zamanda yapılınca ekstra yadırgadım.

"CİHANGİR SOLCUSU KAVRAMINA ARTIK MESAFELİ DEĞİLİM"
“Cihangir solculuğu” diye aşağılanan bir kavram vardır. Bu zamana kadar hep mesafeli durmuştum bu kavrama. Artık durmayacağım"