Medya Günlüğü
30 Haz 2020 09:11 Son Güncelleme: 30 Haz 2020 09:18

Ahmet Hakan'dan bomba Abdullah Gül iddiası! "Amacı CHP’nin başını çektiği..."

Hakan, "Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin başını çektiği ittifakın Cumhurbaşkanı adayı olmayı amaçlıyor. En büyük amacı bu." görüşünü savundu. 

Ahmet Hakan'dan bomba Abdullah Gül iddiası! "Amacı CHP’nin başını çektiği..."

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Karar gazetesindeki röportajını yorumladı. Hakan, "Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin başını çektiği ittifakın Cumhurbaşkanı adayı olmayı amaçlıyor. En büyük amacı bu." görüşünü savundu. 

Hakan, "Hamlesi; sırf bu amaçla Ali Babacan’a parti kurdurup sahaya sürdü ve kendisini perde gerisinde tutmaya özen gösterdi. Beklentisi;  Ali Babacan’a kurdurduğu partinin, kendisinin Cumhurbaşkanlığı adaylığında önemli bir rol oynayacağı beklentisi içinde. Bütün hesabı bu!" düşüncesini dile getirdi. 

Hakan, "Sessiz kalmak. Ama 'Sen hep sessiz kaldın' demesinler diye arada sırada 'kontrollü hükûmet eleştirileri' yapmak. Yorum; Karar gazetesinden Taha Akyol’a Türkiye’nin gidişatıyla ilgili olumsuz yorumlar yapan Abdullah Gül’ün bu son açıklamaları, 'amaç, hamle, beklenti, taktik' dörtlüsünün 'taktik' kısmına girmektedir." ifadesini kullandı. 

Yazının devamı için tıklayın

Ne olmuştu?

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ekonomik göstergelerde ciddi bozulmaların geriye gidişe işaret ettiğini belirterek, "Parti devleti mantığına yönelik eğilimleri besleyen mevcut atmosferden acilen sıyrılmalı, siyasetin tüm halkımızın istekleri ile azami ölçüde örtüşen, istikamet tayin eden, çözüm, refah ve mutluluk üreten yönü temayüz ettirilmelidir." demişti.