Medya Günlüğü
20 Haz 2019 13:13 Son Güncelleme: 20 Haz 2019 14:27

Ahmet Hakan yazdı... İmamoğlu ile Küçükkaya ne konuşmadı?

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya görüşmesinde söylenmeyenleri kaleme aldı.

Ahmet Hakan yazdı... İmamoğlu ile Küçükkaya ne konuşmadı?

Türkiye günlerdir CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile gazeteci İsmail Küçükkaya'nın otel görüşmesini konuşuyor. Herkesin kafasında 'Ne konuştular?' sorusu varken, 'Ekrem İmamoğlu’nun İsmail’e söylemedikleri' başlıklı bir yazı kaleme alan Ahmet Hakan, görüşmede söylenmeyenleri dile getirdi.

İşte 'Ekrem İmamoğlu’nun İsmail’e söylemedikleri' başlıklı yazının ilgili bölümü:

"- İsmail Bey! Biz şimdi seninle bu otel odasında bir görüşme yaptık. Girdisi çıktısı 46 dakikalık bir görüşme!
*
- Bak benim yanımda basın danışmanım var, siyasi danışmanım var, reklamcım var. Elimizde kâğıt kalem notlar tutuyoruz... Tarihi program öncesi masa başında oturmuş, konuşuyoruz.
*
- Program nasıl olacak? İlk sözü kime vereceksin? Hangi sorular sorulacak? Nasıl bir moderasyon yapacaksın... Falan... Hepsini konuşuyoruz.
*

 - Bak İsmail Bey! Ben adil ve hakkaniyetli bir adamım. “Kul hakkı” benim için çok önemlidir. Rakibim de olsa hiç kimsenin hakkının yenmesine gönlüm razı olmaz.
*
- Söyle bakalım: Sen benimle yaptığın bu görüşmenin aynısını rakibim Binali Yıldırım’la da yaptın mı? Yapmadıysan yapacak mısın?
*
- Bak İsmail Bey! Bu görüşmenin aynısını rakibimle de yapmazsan olmaz. Ben bunu kabullenemem... Benden bunu içime sindirmemi bekleme.
*
- Ayrıca ben çok şeffaf bir adamım. Gizlim saklım olmaz benim. Yaptığımız bu görüşmeyi tüm ayrıntılarıyla kamuoyuna açıklamalıyız. Hatta sen ayrı açıkla, ben ayrı açıklayayım.
*
- Başka türlüsü seni bilmem ama bana yakışmaz İsmail Bey!"

Yazının tamamı için tıklayın...