Medya
04 Ara 2017 11:23 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 01:50

Ahmet Hakan firari FETÖ'cülere fena saydırdı: Adem yavşağı, Emre çakalı...

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugün köşesinden ABD'de görülen Zarrab davasını takip eden firari FETÖ'cü Emre Uslu ve Adem Yavuz Arslan'a saydırdı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) firari mensupları Emre Uslu ile Adem Yavuz Arslan New York’taki Hakan Atilla davasını izlerken Anadolu Ajansı objektiflerine takılmışlardı.

Duruşmaların cuma günkü bölümünün ardından salonun dışında Periscope’tan yayın da yapan ikiliden Arslan görüntülendiğini fark edince olay yerinden uzaklaşırken Uslu ise mahkeme önünden yayın yapmaya devam etti.

"Bu yavşak Adem ile bu çakal Emre..." diyen Hürriyet köşe yazarı Ahmet Hakan, ABD'deki mahkemede fotoğraf vermekten çekinmeyen bu ikili için "Niye “Biz oralarda görünürsek... ‘Reza davası, FETÖ’nün bir oyunudur’ diyenleri haklı çıkarmış oluruz. En iyisi buralara hiç yaklaşmayalım” demiyorlar da...Pervasız bir şekilde gidiyorlar mahkeme binasına?" ifadelerini kullandı.

İşte Ahmet Hakan'ın bugünkü köşe yazısından " Adem yavşağı Emre çakalı" başlıklı o bölüm:

FETÖ’nün yavşağı Adem ile FETÖ’nün çakalı Emre...
- İkisi de Amerika’da.
- İkisi de firari.
- İkisi de Reza’nın davasını izliyor dört gözle.
*
Reza öttükçe...
- İkisi de mutlu gibi oluyor.
- İkisi de umutlu gibi oluyor.
- İkisi de ellerini ovuşturur gibi oluyor.
*
Bu yavşak Adem ile bu çakal Emre...
Niye “Biz oralarda görünürsek... ‘Reza davası, FETÖ’nün bir oyunudur’ diyenleri haklı çıkarmış oluruz. En iyisi buralara hiç yaklaşmayalım” demiyorlar da...
Pervasız bir şekilde gidiyorlar mahkeme binasına?
*
İnsan düşünmeden edemiyor:
Acaba bu “çakal” ile bu “yavşak”... FETÖ’yü satışa mı getiriyor?