Medya
05 Tem 2018 08:40 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:44

Ahmet Hakan dört maddede sıraladı: Berna Laçin’in yaptığı münasebetsizliktir, fakat...

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Berna Laçin olayını köşesine taşıdı.

Ünlü oyuncu Berna Laçin'in kişisel sosyal medya hesabından paylaşım sonrasında savcılık harekete geçmiş ve Laçin hakkında soruşturma başlatmıştı. Ahmet Hakan, Hürriyet'teki köşesinde bu olayı değerlendirdi.

İşte Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısından "Dört maddede Berna Laçin olayı" başlıklı o bölüm:

“İDAM çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı” diye yazmış Berna Laçin.

Bu yüzden büyük tepki aldı, hakkında soruşturma bile açıldı.

Ve tabii hemen ikiye ayrıldı toplum:

Berna Laçinciler ve Berna Laçin karşıtları...

Ben bu ikiye ayrılan yerin tam da ortasından dört şey söyleyip kaçacağım:

BİR: Her şeyden önce Berna Laçin’in verdiği bilgi, tam bir sallama, tam bir atmasyon! Medine topraklarında tecavüz rekoru kırıldığına dair tek bir kanıt bile sunmuyor. Bunun yerine sallıyor, atıyor.

İKİ: Mekke ve Medine İslam’ın kutsal şehirleridir. Müslümanlar Mekke’yi “mükerrem” yani “aziz” bilirler, Medine’yi ise “münevver” yani “aydınlanmış” bilirler. Bu konuda haklı bir hassasiyet vardır. Bu hassasiyeti dikkate almak insan olmanın gereğidir.

ÜÇ: Berna Laçin’in yaptığı şey tek kelimeyle münasebetsizliktir. Fakat münasebetsizlik suç değildir ki! Münasebetsizlik kınanır, ayıplanır, esefle karşılanır falan... Savcının falan devreye girip soruşturma açılması da nereden çıktı!

DÖRT: Berna Laçin’e tepki gösterme konusunda bu kadar atak, enerjik ve coşkulu olan kişiler, keşke aynı coşkulu tepkilerini dini yönü olan vakıf ve tarikatların yurtlarında ortaya çıkan tecavüz skandallarında da gösterseydiler.