Gündem
04 Haz 2021 17:40 Son Güncelleme: 04 Haz 2021 18:15

Ahmet Davutoğlu’nun eski danışmanları birbirine girdi! ‘Bildiklerimizi anlatsak…”

Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanları arasında tartışma başladı. İki isim, birbirleri hakkında sert ifadeler kullandı.

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanları arasında tartışma başladı. Olay, Karar Gazetesi yazarı Osman Sert’in “Ekrandan devlet yönetmek” başlığıyla yayımladığı yazının ardından çıktı.

Yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için, “Politikalara müdahale etme, olası insani hataları, eksiklikleri giderme, son karar merciine uzman olduğu konularda uyarı, telkin ve tavsiyelerde bulunma kabiliyetini yitiren bürokratik ve siyasi kadrolar ise zaman içinde tümüyle yetersiz ve etkisiz bir konuma sürükleniyor. Bu ‘hızlı karar almanın’, ‘güçlü liderliğin’, kararların bir kişinin ‘iki dudağı arasında olmasının’ dünkü maliyeti sadece dış borçlar üzerinde 90 milyar Türk Lirası idi” ifadelerini kullanan Sert’in bu yazısına bir dönem Ahmet Davutoğlu döneminde Başbakan Başdanışmanı olarak görev yapan Abdülkadir Özkan tepki gösterdi.

Osman Sert'in tweetini alıntılayan Abdülkadir Özkan, “Bildiklerimizi anlatsak sokağa bile çıkamayacak bazı ‘arkadaşlar’ şimdilerde kalkmış sıkılmadan siyasi ahkam kesiyorlar. Birazcık dürüstlükten yana tavır alacaklarsa o dönem kimlerle işbirliği yapıp CB Erdoğan’ı nasıl tasfiye etmeye çalıştıklarını çıkıp anlatsınlar! Dürüst olun!” ifadelerini kullanınca ortalık karıştı.

Ahmet Davutoğlu’nun eski danışmanları birbirine girdi! ‘Bildiklerimizi anlatsak…”

“O GECE NEYİ KUTLADILAR?”

2014'teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Ahmet Davutoğlu, Tayyip Erdoğan'ın yerine AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olmuştu. 7 Haziran 2015'te gerçekleştirilen seçimlerde sandıktan yüzde 40.87 oy alan AK Parti, Meclis'te 258 sandalye elde etmiş ancak tek başına iktidar olamamıştı.

Özkan, AK Parti’nin tek başına iktidar olamadığı seçim sonuçları sonrası Davutoğlu ve ekibinin resmi konutta kutlama yaptığını söyledi: “7 Haziran seçimlerinin kaybedildiği gece resmi konutta neyi kutladıklarını açıklasınlar? Kutlamayı kime karşı neden yaptıklarını topluma anlatsınlar? O gece Sayın Başbakanın kim için “dangalak” ifadesini kullandığını tek tek anlatsınlar?.”

Davutoğlu, 13 Eylül 2019 tarihinde de istifa etmişti.