Gündem
16 Mayıs 2017 00:23 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:41

Ahmet Çakar'dan Erdoğan'a ilginç çağrı: Acun'un programına katılsın!

Radyo Viva’da program yapmaya başlayan ünlü radyo programcısı Adem Metan, ilk programında Eski Hakem ve Spor Yorumcusu Ahmet Çakar’ı ağırladı..

Adem Metan’ın ve sosyal medyadan yönlendirilen soruları yorumlayan Çakar, hakemliğe nasıl başladığını anlattı. İyi top oynayamadığını belirten Çakar, "Sert oynuyordum. İyi top oynayamazdım. Kazmaydım. Kursa girdim ve amatör olarak maçları yönetmeye başladım. Geleceğin parlak dediler. O parlaklığım devam ediyor” diye konuştu.

Ahmet Çakar son günlerde büyük tepki çeken Atatürk'e ve Zübeyde Hanım'a hakaret edilmesine yönelik de çok sert konuştu. Çakar, "Allah bana ömür versin Atatürk’ün annesine iftira atan o iki herifle Bağcılar, Sefaköy'de boş arsada karşı karşıya getirsin" diyerek şunları söyledi:

“Döverim, demiyorum. Mustafa Kemal’i seversin, sevmezsin, Eksikleri var diyebilirsin. 1930’lu yıllarda o şartlarda o deneyimi,bilgisiyle, cephelerde hayatı geçmiş. Ekonomi masterı mı yapmış.kararlarını eleştirebilirsin, o insan sayesinde iki özgürce giyinmiş kız çocuğuyla radyo programı yapıyoruz. İki şerefsiz çıkmış, kendisine hanımına, kendisine tuhaf laf söylüyor. Devletçilik o günkü şartlarda haklı.Anası, bacısı ,kızı karısına bel altına vurdun mu, tutuklarlar. Muhtemelen 4 beş ay sonra çıkacak Bağcılar, Karabayı Mahallesinde bir arsada üçümüzü baş başa getirsin. Tehdit olarak anlamayın. Böyle bir şey demiyorum, başka bir şey yapacağım.Bakalım Allah bana o günleri gösterecek mi?

“5 KURŞUN YEDİM”

Yaptığı yorumlardan dolayı asla korkmadığını da ifade eden Çakar, kadere inandığını belirtti. Çakar, “Neyinden korkacağım? Başa gelecek olan düğün bayramdır. 5 kurşun yemiş adamım. Beşi bir yerde. Allah ne derse o olur. Korkacaksan yapmayacaksın. Seyirci çok zekidir. Eğer yapmacık olursan seni iyi tanır. ‘Başkandan çekiniyor’ derler. Dürüst konuşup konuşmadığını anlıyor” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ SPOR VE MAGAZİN PROGRAMLARINA KATILSIN”

Çakar, Metan’ın, ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdroğan ile ilgili sorusu üzerine de ilginç yorumlarda bulundu. Erdoğan’ın, kendi programlarına katılmasından dolayı onur duyacaklarını da belirten Çakar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Halk onu mücadele eden zaman zaman bağıran, hep siyaset konuşan bir insan olarak tanıyor. Ertem Şener Usta’nın Hikayesi’ni yapmıştı. Türk halkı, ‘bu insanda küçük hak çocuğuymuş. Sokakta oynamış. Annesinden dayak yemiş, diye düşündü. Tayyip Bey’ bir spor programına katılsın. Futboldaki bir pozisyonu yorumlasın, Acun Ilıcalı’nın programında jüri olur gibi yapsın. Renkli bir adam. Onun Vefa’daki kirli sahalarda verdiği mücadelesini mahalledeki halini bilirim. Gençler onu sadece takım elbiseli, devlet işlerini konuşurken görüyor. Acun’a katılsın, spor programlarına katılsın. Spor, yarışma, kısmi saygın magazin programlarında halk onun gülen, espri yapan sözlerini duymalı. Spor programlarında pozisyonları değerlendirsin. Avantaj getireceğine inanıyorum”