Spor
22 Kas 2021 10:50 Son Güncelleme: 22 Kas 2021 12:01

Ahmet Çakar’dan derbiye dair şok iddia! ‘Maçın hakemi Halil Umut Meler değildi’

Beyaz TV‘de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ programında konuşan Ahmet Çakar, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki derbi ile ilgili şok açıklamalarda bulundu.

Futbol yorumcusu ve eski hakem Ahmet Çakar, Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ programında derbi maçına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Çakar, TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı ile Fatih Terim arasında büyük bir nefret olduğunu da iddia ederek şu açıklamalarda bulundu.

“MAÇIN HAKEMİ HALİL UMUT MELER DEĞİLDİ…”

“Bu maçın hakemi Halil Umut Meler değildi. Bu maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu’ydu, Perşembe günü saat 10’da MHK Başkanına ‘Hayır bu maçı Yaşar Kemal Uğurlu’ya vermeyeceksiniz’ diye bir Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı ki, Fatih Terim düşmanıdır. Fatih Terim de ona düşmandır, isim vermem. (TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı) Ve Halil Umut Meler’i bu maça verdiler, ancak Yaşar Kemal Uğurlu’yu da VAR’a verdiler. Çünkü kurnazlar biliyor ki, VAR hakemi daha önemli. Ben bugün VAR hakemi olsaydım ki bugün VAR hakemi istediği gibi maçı bitirir…”

İşte Ahmet Çakar’ın o açıklamaları…