Ahlaksız teklif istifası! Cinsel birliktelik mesajları ifşa oldu

Warner Bros'un CEO'su Kevin Tsujihara, oyuncu Charlotte Kirk'e ‘cinsel birliktelik karşılığı rol’ ayarladığını belgeleyen mesajlaşma sızmasının ardından görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

Ahlaksız teklif istifası! Cinsel birliktelik mesajları ifşa oldu - Sayfa 1

Hollywood'un büyük yapım şirketlerinden Warner Bros'un CEO'su Kevin Tsujihara'nın (54) oyuncu Charlotte Kirk'e (26) ‘cinsel birliktelik karşılığı rol’ ayarladığını belgeleyen mesajlaşma sızmıştı. Şirketin, hakkında soruşturma açtığını öğrenen Tsujihara, 6 yıldır yürüttüğü görevinden istifa etti.

110
Ahlaksız teklif istifası! Cinsel birliktelik mesajları ifşa oldu - Sayfa 2

SON DERECE ÜZGÜN: İstifa kararının ardından Kirk açıklama yaptı. Tsujihara'nın görevi bırakması sebebiyle son derece üzgün olduğunu ve ilişkilerinin seneler önce sona erdiğini söyledi. İstifa kararında kendisinin sorumlu tutulduğunu ancak kamuoyunun bu konuda yanıldığını da belirtti.

210
Ahlaksız teklif istifası! Cinsel birliktelik mesajları ifşa oldu - Sayfa 3

''İSTİFA ETMEMİN EN İYİSİ OLACAĞINA KARAR VERDİK'': Tsujihara'nın Warner Bros çalışanlarına olayla ilgili gönderdiği notta şu ifadelere yer verildi: Geçtiğimiz hafta WarnerMedia CEO'su John Stankey ile yapılan uzun denetleme ve görüşmeler sonrasında yönetim kurulu başkanlığı ve CEO'luk görevimdem istifa etmemin Warner Bros'un çıkarı için en iyisi olacağına karar verdik. Kurumumuzda görev yapan herkesin sıkı çalışması gerçekten hayranlık verici ve basın ilgisinin geçmişimde yaşanan olayların ekibimizin yaptığı harika işleri gölgelemesine izin vermeyeceğim."

310
Ahlaksız teklif istifası! Cinsel birliktelik mesajları ifşa oldu - Sayfa 4

CEO GÖREVİNİ DEVRALMIŞTI: 1994 yılında Warner Bros şirketinde çalışmaya başlayan Tsujihara 2013 yılında CEO'luk görevini devralmıştı. WarnerMedia bünyesindeki yönetimi süresince Tsujihara Turner Classic Movies'in işleyişinden de sorumluydu.

410