Gündem
26 Tem 2022 17:21 Son Güncelleme: 26 Tem 2022 17:29

Adnan Oktar'ın villası satışa çıktı! Dudak uçuklatan rakam

Suç Örgütü lideri Adnan Oktar'ın örgüte ait A9 kanalının stüdyolarının da bulunduğu Çengelköy Hür Sokak'taki boğaza nazır lüks villası 3 milyon dolara satışa çıktı.

Adnan Oktar ve örgüt üyelerinin işlediği cinsel saldırı suçlarının çoğunluğunu Çengelköy Hür Sokak'taki boğaza nazır lüks villada işlendiği iddia edilen konut satışa çıktı. Örgüt içerisinde 'Stüdyo' olarak kodlanılan ve satışa sunulan villada Oktar'ın yatak odası görüntüleri de ortaya çıktı.

Sabah’tan Mustafa Sait Özkan’ın haberine göre, Adnan Oktar Suç Örgütü lideri Adnan Oktar'ın İstanbul Çengelköy'de bulunan 'Dragos' adı verilen ana karargahının geçen yıllarda 190 milyon liraya satışa çıkarılmasının ardından yine Çengelköy Hür sokakta bulunan boğaza nazır villası da 3 milyon dolara (53,4 milyon TL) satışa konuldu.YATAK ODASI ORTAYA ÇIKTI
Ortaya çıkan fotoğraflar arasında Oktar'ın yatak odasına ait görüntüler de yayınlandı. Oktar ve örgüt üyelerinin işlediği cinsel saldırı suçlarının çoğunluğunu Çengelköy Hür sokakta bulunan villada işlediği öne sürülüyor.

BİNLERCE MERMİ ELE GEÇİRİLMİŞTİ
Villanın dış kapıları kurşun geçirmez kalınlıkta demirle kaplıydı. Özel güvenlik kulübeleri ve dış kapısında herkesin x-ray cihazıyla geçirilerek sokulduğu bir mekandı.

24 saat boyunca örgütün silahlı üyeleri tarafından korunan eve yapılan baskında binlerce mermi, silah, tüfek, çelik yelek ve telsizler ele geçirilmişti.

9 BİN 803 YIL 6 AY HAPİS CEZASI
İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, 11 Ocak 2021'de "silahlı suç örgütü kurma ve yönetme", "cinsel suçlar", "FETÖ'ye yardım", "siyasal veya askeri casusluk" gibi birçok suçtan Adnan Oktar'a 9 bin 803 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.

Ancak İstinaf Mahkemesi 15 Mart 2022'de bu kararı bozarak Oktar'ın aralarında bulunduğu 16 örgüt yöneticisi dışındaki 68 sanığı tahliye etti. Serbest bırakılan 68 sanıktan 61'i hakkında 28 Mart'ta yeniden tutuklama kararı verildi.

Aralarında örgütün kilit isimlerinden Oktar Babuna'nın da bulunduğu 50 sanık İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesinin kararıyla yeniden yakalanıp cezaevine gönderildi.