Adnan Oktar seksi kızlarla dans ettiği görüntüleri nasıl savundu?

Hakkında 870 yıl hapis cezası istenen Adnan Oktar ilk kez hakim karşısına çıktı. Oktar, “Eğlenen insanların da Müslüman olacağını göstermek istiyordum. Yoksa ben oynamaktan çok rahatsızım” dedi

Adnan Oktar seksi kızlarla dans ettiği görüntüleri nasıl savundu? - Sayfa 1

Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik açılan davanın görülmesine dün başlandı. 167’si tutuklu 226 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu’ndaki duruşma salonunda yapıldı.

18
Adnan Oktar seksi kızlarla dans ettiği görüntüleri nasıl savundu? - Sayfa 2

Hürriyet'ten Elif Altın'ın haberine göre İstanbul 30’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanık Oktar, hakkındaki iddiaların tamamen boş olduğunu öne sürerek şöyle konuştu: “İngiliz derin devletinin yıllardan beri Türkiye’ye ve İslam alemine karşı oynadığı bir oyun var. Hükümeti yıkmaya çalışıyorlar. Ben de hükümeti ve bu ülkeyi çok sevdiğim, bu oyunu gördüğüm için beni ekarte etmeye çalışıyorlar. Ben tutuklandıktan sonra hükümete baskı arttı. Hükümet sahil ve iç kesimleri kaybetti. Bunlar aralarında psikolojik savaş uzmanlarının da olduğu 100 kişilik bir ekip tarafından hazırlandı. Milliyetçi bir insanım. Bu oyunu Türkiye’de yutacak kimse yok. DAEŞ, Taliban, FETÖ gibi örgütlere karşı çok aktif olduğum için beni yok etmeye çalıştılar.”

28
Adnan Oktar seksi kızlarla dans ettiği görüntüleri nasıl savundu? - Sayfa 3

Çocuklara yönelik cinsel istismar iddialarını reddeden Oktar, yıllar sonra yönlendirmeyle bu çocukların ifade verdiğini, korkutulduklarını, kendisine iftira attırıldığını, baskı altında ifade verdiklerini, hiçbirine kızgın veya öfkeli olmadığını söyledi. Oktar’ın “Tutuklandığım gece dolar 5 liraya çıkarıldı” demesi üzerine mahkeme başkanı, “Nasıl bir gücünüz var ki, bunu düşünüyorsunuz?” diye sordu. Oktar, “Benim 320 kitabım var. Bununla 50-100 milyona ulaşıyorum” dedi.

38
Adnan Oktar seksi kızlarla dans ettiği görüntüleri nasıl savundu? - Sayfa 4

"Gülen tehlikeli bir tipti"

İddianamedeki FETÖ’ye destek iddiaları ile bir yayınında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i sevdiği ve övdüğü konuşmalarına ilişkin sorulan sorular üzerine Oktar şöyle konuştu: “Fetullah Gülen zihniyet olarak bana tamamen zıt bir insan. Tehlikeli bir tipti, dengede tutmaya çalıştık. Kendini kainat imamı ilan ediyor. FETÖ’cü polisler sürekli yolda beni çeviriyordu. FETÖ’cüler sürekli bana dava açıyordu. Başımıza bela açmaya kalkan tehlikeli bir yapı. O konuşmayı yaptığım dönem, FETÖ’cüler benden nefret ediyordu.” Oktar’ın savunmasını tamamlamasının ardından müşteki avukatlarının sorularına geçildi. Bir müşteki avukatının “Mehdi misiniz ya da bu yönde bir iddianız var mı?” sorusuna sanık Oktar, “150-200 kere böyle bir iddiam olmadığını söyledim” yanıtını verdi.

48