Polemik & Kulis
16 Ara 2021 07:08 Son Güncelleme: 16 Ara 2021 07:10

Adı Deva ve Gelecek Partisi’yle anılıyordu! Erdoğan’dan Lütfi Elvan’a ‘yeni görev’ hamlesi

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifasının ardından ‘Babacan’ın yeni ekonomi yapılanmasında yer alması için teklif aldığı’ öne sürülen Lüfti Elvan’la ilgili Erdoğan’dan görev hamlesi geldi.

İstifasının ardından ismi Gelecek ve DEVA partileri ile anılan eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a, “Ali Babacan’dan teklif geldiği” öne sürüldü. DEVA lideri Babacan’ın ülke ekonomisindeki son durum üzerine partisinde ekonomiyle ilgili “yeni bir ekip kurduğu ve Elvan’ı da bu ekibe dahil etmek istediği” belirtildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “bunun önüne geçmek için Elvan’a Cumhurbaşkanlığı ya da partide yeni bir görev vereceği” konuşuluyor.

TEKLİFLERİ REDDETTİ

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre Elvan, her iki partiden gelen teklife de “evet” demedi.

Bakanlıktan ayrılmasının ardından “gerek hükümet ile ilgili gerekse AKP ile ilgili eleştirel açıklamalarda bulunmadığı, aksine sessizliğini koruduğu” gerekçesiyle Erdoğan’ın “Elvan’a sahip çıktığı, Cumhurbaşkanlığı’nda ya da partide yeni bir görev vereceği” konuşuluyor.

Elvan’ın da yakın çevresine “yaşanan süreçle ilgili partisi AKP’yle ve Erdoğan’la kırgınlık yaşamadığını, bir süre dinlenmek istediğini ifade ettiği” belirtiliyor.