Gündem
14 Mayıs 2020 09:15 Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020 10:28

Acun'un uçağıyla korona tahliyesi böyle yapıldı

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın özel jeti Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan yaklaşık 250 Türk vatandaşının tahliyesi için havalandı.

Program çekimleri için Dominik Cumhuriyeti'nde bulunan yapımcı Acun Ilıcalı'nın Survivor ekibi ve o bölgede bulunan Türk vatandaşları, THY'ye ait uçakla İstanbul'a döndükten sonra Kovid-19 tedbirleri kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtta 14 gün gözetim altında tutulacağı aktarılmıştı.

Dominik Cumhuriyeti'nden tahliyesi planlanan yaklaşık 250 Türk vatandaşının KYK yurtlarında 14 gün gözlem altında tutulduktan sonra Kovid-19 bulgusuna rastlanmaması durumunda evlerine uğurlanacağı belirtilmişti.

Söz konuşu ulaşımı ise THY uçağına kadar Acun’un özel uçağının gerçekleştirdiği öğrenildi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde özel uçağa bindirilen Türk vatandaşlarının, THY uçağının bulunduğu bölgeye gittiği görülüyor.

ÇAVUŞOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Karayipler bölgesinde farklı ülkelerde bulunan Türk vatandaşlarını tahliye eden uçağın, Dominik Cumhuriyeti'nden havalandığını duyurdu.

Çavuşoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

"Karayipler bölgesinde farklı ülkelerde bulunan vatandaşlarımızı ve dost, kardeş komşu ülke vatandaşlarını tahliye eden uçağımız Dominik Cumhuriyeti'nden havalandı. Cayman Adaları ve Havana'da bulunan vatandaşlarımızı Dominik Cumhuriyeti'ne getirmek için kendi uçağını gönderen Acun Ilıcalı'ya çok teşekkür ediyoruz. Uçakta bulunan,154 vatandaşımız ile birlikte 1 Azerbaycan, 42 Macaristan, 28 Romanya ve 1 Tunus vatandaşlarını ülkemize getiriyoruz."