Güncel
12 Şub 2021 17:15 Son Güncelleme: 12 Şub 2021 17:16

AÇEV'den çocuklar için yeni proje

Her yıl binlerce aileye ulaşan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), pandemi sürecinde çocuklar ve ebeveynler için Anne-Baba Buluşmaları ve bu kapsamda gönderilen Evdeki Oyun Kutum ile çocuk gelişiminin desteklenmesini hedefliyor.

Her yıl binlerce aileye ulaşan Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), pandemi sürecinde çocukları ve ebeveynleri destekleyebilmek için çalışmalarına yeni bir uzaktan eğitim programı ekledi.

Çevrim içi olarak düzenlediği “Anne Buluşmaları” ve “Baba Buluşmaları” ile ebeveynler için destek gruplarını sürdüren AÇEV, evlere ulaştırdığı oyun kutularıyla ise hane ortamında çocuk gelişiminin desteklenmesini hedefliyor.

Program, tanışma ve kapanış oturumlarıyla birlikte dokuz hafta boyunca haftada bir kez 50 dakikalık buluşmalar halinde uygulanıyor.

Anne Buluşmaları’na katılmak isteyen ebeveynlerin, 3-6, Baba Buluşmaları’na katılmak isteyen ebeveynlerin ise 3-6 veya 7-11 yaş arası çocuk sahibi olması gerekiyor. AÇEV tarafından internet desteği de sağlanırken programa katılım da ücretsiz olarak gerçekleşiyor