Gündem
05 Oca 2021 11:25 Son Güncelleme: 05 Oca 2021 11:32

Abdurrahman Dilipak yeni bir tartışma başlattı: "Başörtüsünün cesedi kaldı elimizde"

Habertürk yazarı Kemal Öztürk’ün, “Başörtüsünden siyaset çıkmaz artık” sözlerine hükümete yakın Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’tan dikkat çeken bir yanıt geldi.

CHP eski Milletvekili Fikri Sağlar, katıldığı bir televizyon programında söylediği “Türbanlı hâkim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var. Bazıları militanca ve ideolojik takılıyor, bununla mücadele edilmeli” sözler tartışma konusu oldu.

Siyaset ve medya gündeminde Sağlar’ın sözleri konuşulurken Kemal Öztürk bugünkü yazısında başörtüsü konusuna değindi. Öztürk yazısında, “İster başörtüsüne siyasi bir anlam yükleyip, Kemalist/laik kesime mesaj gönderin, isterseniz başörtüsüne dini bir anlam yükleyip dindar kesime mesaj gönderin, durum değişmez: Yani başörtüsünden siyaset çıkmaz artık. Bu konu tüketildi” ifadelerini kullandı.

“BAŞÖRTÜSÜNÜN CESEDİ KALDI ELİMİZDE”

Kemal Öztürk yazısını Twitter hesabından paylaşırken, paylaşıma Abdurrahman Dilipak’tan yanıt geldi.

Dilipak, “Başörtüsü konusu tükenmez bu gidişle, 2. faz'a geçti, Başörtüsünün cesedi kaldı elimizde, bazı kesimlerde, işin ruhunu kaybetti bazılarımız ve onlar öne çıktılar. Zaten asıl sorun da burada” diye belirtti.