Politika
30 Ağu 2022 13:20 Son Güncelleme: 30 Ağu 2022 13:30

Abdullah Gül’ün ‘30 Ağustos’ arşivi ortaya çıktı! Atatürk’ü hatırladı...

Abdullah Gül daha önce 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda yaptığı paylaşımlarda Atatürk'ün adını anmazken, bu kez yaptığı paylaşımda Atatürk'ü de andı. Bu paylaşım, muhalefetin ortak adayı olmak için yapılan bir çalışma olarak yorumlandı.

Türkiye’nin 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2007-2014 yıllarındaki görev süresi boyunca pek çok milli bayramda hasta olduğunu belirterek törenlere katılmamıştı.

2014 seçimlerinde koltuğu Recep Tayyip Erdoğan’a devreden Abdullah Gül, görevde olduğu dönemde milli törenlere hastalık sebebiyle katılamaması hakkında yapılan eleştirilere görevinden 8 sene sonra yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile hem eleştirilere hem de yapılan mizahi yorumlara karşı “Yarın 30 Ağustos, çok şükür bu sene hasta falan değilim” diyen Gül, “Yalan söylemek ve önyargılı davranmak büyük bir hastalık” ifadelerini kullandı.

Abdullah Gül'ün bu videosundan sonra geçmişte 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yaptığı paylaşımlar ortaya çıktı. Abdullah Gül geçmişte yaptığı paylaşımlarda Atatürk'ün ismini geçirmedi.

Bugün yaptığı paylaşımda ise "Bu sene 100. yıl dönümünü gururla kutladığımız 30 Ağustos Zafer  Bayramı vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum" ifadelerini kullandı.

Abdullah Gül'ün yaptığı eski paylaşımlar: