Medya
01 Nis 2022 08:45 Son Güncelleme: 01 Nis 2022 09:00

Abdulkadir Selvi'den flaş iddia! PKK'lı teröristle pozları çıkan HDP'li vekil kaçtı!

2017 yılında operasyonda öldürülen teröristle fotoğrafları çıkan ve dokunulmazlığı kaldırılan HDP'li vekil Semra Güzel hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, öldürülen bir PKK'lı ile 5 yıl önce çektirdiği fotoğrafları basına yansıyan ve yasama dokunulmazlığının kaldırılması sonrası hakkında yakalama kararı çıkartılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in kaçtığını iddia etti.

Selvi, "HDP milletvekili Semra Güzel kaçtı" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Dokunulmazlığı kaldırıldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yurtdışına kaçtığı düşünülüyor.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine bulunabileceği adreslerde aranan Güzel’e ulaşılamadı.

Semra Güzel’in milletvekili pasaportuyla gümrük kapılarından çıkış yaptığına dair bir tespit yer almıyor. 24 Mart tarihinde hakkında yakalama kararı çıkarıldıktan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Semra Güzel’in yurtdışına çıkışının engellenmesi için sınır kapılarına yazı yazılmıştı.

En son Diyarbakır’da görülen Semra Güzel, şu ana kadar yapılan tüm çağrılara ve aramalara rağmen bulunamadı. Semra Güzel’in yasadışı yollar ile Türkiye’den kaçtığı tahmin ediliyor."