Gündem
19 Ağu 2014 11:26 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:35

ABD'de sokaklarda direniş! Halk CNN'e yürüdü!

Binlerce kişi ABD'de yaşanan olağanüstü hali görmeyen CNN'e tepki göstermek için Atlanta'daki merkezi önünde toplandı.

ABD'nin Missouri eyaletine bağlı St. Louis kentinde geçen hafta bir polis tarafından katledilen 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown için başlayan siyahi isyan sürüyor.

ABD sokaklarında siyahi direniş ve polisin vahşi saldırıları sürerken CNN orada da penguenleşti.
Binlerce kişi ABD'de yaşanan olağanüstü hali görmeyen CNN'e tepki göstermek için Atlanta'daki merkezi önünde toplandı.

MUHABİRLER DE GÖZALTINA ALINIYOR

Polis tarafından katledilen 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown için başlayan siyahi isyan sürerken, sokağa çıkma yasağını ihlal eden protestoculara polisin saldırması üzerine üzerine olaylar büyüdü ve Ulusal Muhafızlar'a sokağa inme emri verildi.

Öte yandan protestocuların sadece yürümek zorunda bırakıldığı kasabada, durulduğu taktirde polis 1 kez ihtar ediyor, yoksa insanlar gözaltına alınıyor. Muhabirler ise güvenlik güçlerinin baskısı altında, canlı yayınlara gaz bombası atılıyor, foto muhabirleri sıklıkla gözaltına alınıyor.

CNN SESSİZ, BİNLER PROTESTO ETTİ

Buna tepki gösteren binlerce kişi CNN'in Atlanta'daki merkezi önünde toplandı. Göstericiler Mike Brown'ı andı, Ferguson'u görmeyen kanal yönetimine tepki gösterdi.

CNN TÜRK'ÜN PENGUENİ SİMGE OLMUŞTU

Gezi Parkı Direnişi'nde polis şiddetini görmezden gelen CNN Türk, olaylar başgösterirken ve polis şiddeti en yüksek noktalara ulaşırken Penguen belgeseli yayınlamış, sonrasında penguen belgeseli basın eleştirisi için bir simge olmuştu.