Televizyon
05 Kas 2020 09:18 Son Güncelleme: 05 Kas 2020 09:47

A Haber'de büyük hata! Sahte Trump'ın Türkçe tweeti okundu

ABD Başkanlık seçimlerini yayımlayan A Haber, Trump’ın sahte hesabından yapılan paylaşımı, Trump’ın gerçek hesabı zannederek izleyicilerine aktardı.

Amerika’da nefes kesen seçimler devam ederken, yarışı kimin göğüsleyeceği de merak ediliyor. Eyaletlerdeki oylar birer birer sayılırken, başkan adayları da seçimin gidişatına göre ara ara açıklamalarda bulunuyor.

Amerika’da seçim heyecanı devam ederken, A Haber canlı yayında önemli bir hataya imza attı. A Haber, Trump'ın gerçek hesabından yaptığı açıklamaları, sahte bir hesap üzerinden okuyucularına aktardı.

Trump’un gerçek hesaptan yaptığı açıklamayı Türkçe olarak yayınlanan ve @hayalhanemersin nickli sahte hesabı, A Haber’in dikkate alması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Spikerin Trump’ın Türkçe mesaj atmayacağının farkına varmasının ardından mesajı okumaya devam etmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Trump’ın gerçek hesabından yaptığı ancak A Haber’in sahte hesaptan yayınladığı açıklama şu şekilde:

“Dün gece, Demokratların yönettiği çoğu önemli eyalette liderdim. Sonra, sürpriz pusulalar sayıldıkça birer birer bunlar sihirli bir şekilde ortadan kayboldu"