7 kişinin katledildiği olayın sebebi ortaya çıktı! 10 yıllık husumet varmış…

Konya'nın Meram ilçesinde, bir eve düzenlenen silahlı saldırıda aynı aileden 7 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından yaşanan olayın sebebi ortaya çıktı.

7 kişinin katledildiği olayın sebebi ortaya çıktı! 10 yıllık husumet varmış… - Sayfa 1

Meram'ın Hasanköy Mahallesi Enbiya Sokak'ta bir evde 7 kişinin ölü bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Eve giren sağlık ekipleri ise, 7 kişinin de yaşamını yitirdiğini belirledi.

17
7 kişinin katledildiği olayın sebebi ortaya çıktı! 10 yıllık husumet varmış… - Sayfa 2

SİLAHLA VURULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞLER
İlk bilgilere göre, evdeki kişilerin silahla vurularak öldürüldüğü anlaşıldı. Olayın ardından ateşe verildiği belirtilen evdeki yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Ölenlerin isimlerinin Yaşar, Barış, Serap, Serpil, İpek, Metin ve Sibel Dedeoğulları olduğu kaydedildi.

27
7 kişinin katledildiği olayın sebebi ortaya çıktı! 10 yıllık husumet varmış… - Sayfa 3

POLİS, OLAYLA İLGİLİ GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATTI
Konya Valisi Vahdettin Özkaya ve Emniyet Müdürü Engin Dinç, olay yerinde incelemelerde bulundu. Olay yerinde incelemesini sürdüren polis ekipleri, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

37
7 kişinin katledildiği olayın sebebi ortaya çıktı! 10 yıllık husumet varmış… - Sayfa 4

KAVGANIN NEDENİ 10 YIL ÖNCESİNE DAYANIYOR
7 kişinin katledildiği kavganın nedeni ise 10 yıl önce yaşanan bir olaya dayanıyor. Daha önce yaşanan kavga nedeniyle iki aile davalık olurken Yaşar Dedeoğulları'nın geçmiş dönemde verdiği ifadede, "Komşum İ.A. kedilerimi yavruları ile birlikte götürmüştü. Ona 'Nataşa kedilerimi getir' dedim. Bu nedenle hakarete maruz kaldığını" söylediği öğrenildi.

47