Gündem
17 Ağu 2023 15:20 Son Güncelleme: 17 Ağu 2023 15:22

65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kalktı mı? ABB'den o haberlere açıklama

"Ankara'da 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı kalktı" iddiaları sosyal medyada kısa sürede yayılmıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz kartlarını iptal etme kararı aldığına yönelik haberlere açıklık getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz kartlarının iptal edileceğine yönelik çıkan haberlerle ilgili açıklamada bulundu.

ABB’den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Değerli hemşehrilerimiz,

Bazı art niyetli kişiler, Ankara Büyükşehir Belediyesinin otobüs ve metrolarda 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz kartlarını iptal etme kararı aldığını yaymaktadır. Bu yalandır. Ücretsiz taşıma yetkisi kanunla belirlenmektedir. Belediyemizin böyle bir kararı bulunmamaktadır. ÖZEL Halk Otobüsleri, kötü ekonomi, artan maliyetler ve mazot fiyatları nedeniyle TÜM TÜRKİYE’DE ücretsiz taşıma hizmetini Ekim ayında durdurma kararı almıştır. ÖZEL Halk Otobüsleri, ücretsiz taşıma karşılığında talep ettikleri destekleri Bakanlıklardan alırlarsa bu kararı uygulamayacaktır. Bu kararın Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilgisi bulunmamaktadır.

Saygılarımızla."