Kültür Sanat
06 Oca 2021 09:48 Son Güncelleme: 06 Oca 2021 09:52

63. Grammy Ödülleri programı Koronavirüs nedeniyle ertelendi

ABD'de gerçekleşecek olan 63. Grammy ödülleri yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle Mart'a ertelendi.

ABD'de, müzik dünyasının "Oscar"ı olarak anılan 63. Grammy Ödülleri'nin açıklanacağı programın, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) vakalarında görülen hızlı artış nedeniyle ertelendiği, resmi açıklamanın yakın zamanda yapılacağı belirtildi.

Rolling Stone isimli müzik sitesi tarafından duyurulan haberde, California eyaletinin Los Angeles kentinde 31 Ocak'ta yapılması beklenen ödül töreninin, Covid-19 salgınındaki vaka artışları nedeniyle ertelendiği, konuyla ilgili resmi açıklamanın yakın zamanda yapılacağı belirtildi.

Kasım ayında adayların açıklandığı bir röportajda, ödül törenini düzenleyen Recording Academy isimli kuruluşun başkanı Harvey Mason, küçük bir izleyici kitlesi için bir etkinlik planlandığını ancak diğer birçok detayın hâlâ üzerinde çalışıldığını söylemişti. Amerikan medyasındaki çeşitli haberlerde, ödül gecesinin mart ayı içinde yapılması beklenildiği bilgisi yer aldı.

Beyonce en çok aday gösterilen kadın sanatçı
63.Grammy Ödülleri'ne 9 kategoride aday gösterilen ABD'li pop yıldızı Beyonce, Grammy tarihinde en çok aday gösterilen kadın sanatçı oldu.

Taylor Swift, Roddy Ricch...
Beyonce'u, 6 dalda adaylıkla Taylor Swift, Roddy Ricch ve Dua Lipa izledi.

2020 yılında Covid-19 salgını nedeniyle MTV Video Müzik Ödülleri, Latin Grammy'leri ve Emmy Ödülleri gibi birçok ödül töreni çevrimiçi olarak veya çok kısıtlı katılımlarla gerçekleşmişti.