Kültür Sanat
04 Tem 2022 16:35 Son Güncelleme: 04 Tem 2022 16:36

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali başvuruları başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, 1-8 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Yarışmaları için başvurular başladı.

Ulusal Uzun Metraj, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Metraj Film Yarışmaları’na, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin son başvuru tarihi olan 9 Ağustos 2021'den sonra tamamlanmış ve 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden önce Türkiye'de halka açık ticari veya özel gösterimi yapılmamış, yurt içinde bir festivale katılmamış Türkiye yapımı filmler katılabilecek. Festivalin web sitesi üzerinden yapılacak başvurular 4 Ağustos 2022, Perşembe günü, saat 18.00’de sona erecek.

Edebiyat Uyarlaması Uzun Metraj Senaryo Yarışması düzenlenecek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2019 yılında Altın Portakal’a geri dönen Ulusal Yarışmalar’ın Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Metraj dallarında bu yıl toplam 940 bin TL tutarında ödül dağıtılacağını açıkladı. Böcek ayrıca, bu yıl ilk kez düzenlenecek Altın Portakal Edebiyat Uyarlaması Uzun Metraj Senaryo Yarışması ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sinemada üretime desteğinin süreceğini belirtti.

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini ise Başak Emre yürütüyor.