Ekonomi
17 Mayıs 2022 12:18 Son Güncelleme: 17 Mayıs 2022 12:29

3600 ek gösterge için tarih geldi! ‘Bu ayın sonunda…’

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, Haziran ayında emekliler ve kamu çalışanları hakkında açıklama yapacaklarını duyurarak "Emeklilerin durumu ve kamu çalışanlarının durumu ile ilgili açıklamayı haziran sonunda yapacağız" dedi. Bilgin ayrıca, 3600 ek gösterge için tarih vererek "bu ayın sonunda açıklayacağız" diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı" iş birliği protokolü imza törenine katıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, haziran ayında emekliler ve kamu çalışanları hakkında, bu ayın sonunda ise 3600 ek gösterge hakkında açıklama yapacaklarını duyurdu.

Bakan Bilgin'in açıklamaları şu şekilde:

"Yatırım, istihdam, büyüme de esas yatırım insana olandır. Üretim gücünün artarak devam etmesi bizim için çok önemli. Bilişim endüstrisi çağına dönüyoruz. Burada uygulamaya soktuğumuz proje istihdam garantili olacak. Türkiye'nin bütün sanayi bölgelerinde istihdam projeleri başlatacağız

Bu programlarla Sanayinin istihdam kabiliyetini çoğaltacağız. Biz çalışanlarımızın sorunlarını çözmek zorundayız, çalışanlarımıza sahip çıkıyoruz ve koruyoruz. Emeklilerin durumu ve kamu çalışanlarının durumu ile ilgili açıklamayı haziran sonunda yapacağız. 3600 ek gösterge meselesi ile ilgili açıklamayı da bu ay sonu yapacağız."