Televizyon
08 Ara 2023 00:10 Son Güncelleme: 08 Ara 2023 00:16

‘3391 Kilometre’ filminin ilk tanıtımı yayınlandı

Beyza Alkoç’un bestseller olan ve yayınlandığı günden bugüne satış rakamları neredeyse 1 milyonu bulan aynı adlı romanından uyarlanan ‘3391 Kilometre’ filminin tanıtımı yayınlandı.

Başrollerini son dönemin gözde genç oyuncuları Derya Pınar Ak ve Ahmet Haktan Zavlak’ın paylaştığı ‘3391 Kilometre’ filminin ilk tanıtımı yayınlandı.

Yeni neslin en sevilen oyuncularından Derya Pınar Ak ve Ahmet Haktan Zavlak’ın başrolünü paylaştığı ‘3391 Kilometre’ filminin ilk tanıtımı yayınlandı. Film, yeni nesil Türk edebiyatının gelecek vaat eden yazarlarından Beyza Alkoç'un 15 yaşındayken yazmaya başladığı ve yayımlandığı dönemde bestseller olan, aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı.

12 Ocak’ta gösterime girecek film, bir uzak mesafe aşkının hikâyesini anlatıyor. İzmir, 18 yaşında; ismini aldığı güzide şehrimiz İzmir’de yaşayan bir genç... Bir gece aldığı bir mesajla hayatına Ege girer ve her şey bir anda değişir. İzleyiciyi Fransa ve Türkiye arasında, tam 3391 kilometrelik mesafelik bir aşka tanık eden film, birbirlerini görmeden ve duymadan, aylar boyunca gece gündüz konuşan; birbirlerine bu kadar uzak ama bir o kadar da yakın olan iki insanın hikâyesini konu alıyor.

Özellikle 12-25 yaş arası gençlerin heyecanla beklediği filmin ‘3391kmfilm’ adlı sosyal medya hesabına on binlerce yorum yapıldı. Kitabın hayranları da hikâyenin her ayrıntısına hâkim;öyle ki filmin çekimleri sırasında hayranların yoğun baskı ve yorumlarıyla senaryoda olmayan ama kitapta var olan pek çok ayrıntı eklendi. Mantar pano, ışıklı battaniye, Uçak adındaki kedi gibi birçok unsur hikâyenin sıkı hayranları için filmde yerini aldı.

Yönetmen koltuğunda Deniz Enyüksek’in oturduğu, yapımcılığını Melih Dinçer’in üstlendiği ve OTTO Entertainment yapımcılığında hayata geçirilen filmin kreatif yapımcısı ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak oldu. Aşk Tesadüfleri Sever, G.O.R.A, Yahşi Batı gibi başarılı işlerin yapımcısı Böcek Films’in imzasını taşıyan filmin dağımtıcısı ise A90…

Beyza Alkoç kimdir?

Beyza Alkoç 15 Şubat 1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Küçük yaşlardan beri tiyatro oyunları ve hikâyeler yazan, hikâye dalında birçok ödülü bulunan yazarın ilk kitabı henüz 18 yaşındayken raflarda yerini aldı ve şu anda basımı yapılmış 17 romanı bulunuyor.

Yazarın ilk satırlarını 2013 yılında yazmaya başladığı, 2018 yılında raflarda yerini alan ve o günden bugüne satış rakamları neredeyse 1 milyonu bulan ‘3391 Kilometre’ serisi yayınlandığı uygulamada 25 milyon tıklama ve 1 milyon beğeni aldı, ayrıca yayınlandığı dönemde sosyal medyanın gündeminden hiç düşmedi.